۰
تاریخ انتشار
جمعه ۱۴ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۳۹
کد مطلب : ۵۸۸۴۵

لج‌بازی بودجه‌ای دولت با مجلس: رشد بودجه نهاد ریاست جمهوری ۵ برابر مجلس! +نمودار

لج‌بازی بودجه‌ای دولت با مجلس: رشد بودجه نهاد ریاست جمهوری ۵ برابر مجلس! +نمودار

 

دولت در لایحه بودجه سال آینده رشد بودجه جاری نهاد ریاست جمهوری را ۵ برابر رشد بودجه مجلس قرار داده است.
به گزارش بیان ما - بودجه جاری نهاد ریاست جمهوری در سال جاری ۳۰۰ میلیارد تومان است که دولت در لایحه بودجه سال آینده این رقم را با رشد ۵۶ درصدی به ۴۶۹ میلیارد تومان افزایش داده است.
این در حالی است که دولت در لایحه بودجه سال ۱۴۰۰، رشد بودجه مجلس شورای اسلامی را فقط ۱۱ درصد درج کرده است. بودجه جاری مجلس در سال جاری ۵۷۱ میلیارد تومان بود که دولت با ۱۱ درصد افزایش، آن را برای سال آینده ۶۳۲ میلیارد تومان درج کرده است.

همچنین دولت، بودجه عمرانی نهاد ریاست جمهوری برای سال آینده را ۵۴ درصد افزایش داده در حالی که بودجه عمرانی مجلس فقط ۵ درصد زیاد شده است.
در بودجه امسال، اعتبارات عمرانی نهاد ریاست جمهوری ۲۱.۵  میلیارد تومان بود که دولت با رشد ۵۴ درصدی قصد دارد این رقم را در سال ۱۴۰۰ به ۳۳.۳ میلیارد تومان افزایش دهد.
این در شرایطی است که بودجه عمرانی مجلس برای سال آینده فقط ۵ درصد افزایش خواهد یافت و از ۴۱ میلیارد تومان سال جاری به ۴۳ میلیارد تومان خواهد رسید.

بدین ترتیب مجموع بودجه عمرانی و جاری نهاد ریاست جمهوری در سال آینده با ۵۶ درصد نسبت به امسال به ۵۰۰ میلیارد تومان خواهد رسید در حالی که مجموع بودجه عمرانی و جاری مجلس فقط رشد ۱۰ درصدی خواهد داشت.
به نظر می‌رسد لجاجت دولت دوازدهم با مجلس یازدهم به گروگان‌گیری بودجه‌ای هم رسیده و دولت با رشد ناچیز بودجه مجلس، اقدام به سیاسی‌کاری کرده است تا اگر مجلس در جریان بررسی لایحه بودجه، این مورد را اصلاح کرد، ‌دولتی‌ها معترض شوند که چرا مجلس بودجه خودش را افزایش داده است.
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما