۰
تاریخ انتشار
پنجشنبه ۱۸ دی ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۲۲
کد مطلب : ۶۲۰۷۴

آرایش‌های انتخابات ۱۴۰۰ ، خودساخته یا منطبق بر نیاز امروز ایران؟

آرایش‌های انتخابات ۱۴۰۰ ، خودساخته یا منطبق بر نیاز امروز ایران؟

هر چه به انتهای سال نزدیکتر می‌شویم، جریان انتخابات ریاست جمهوری، چهره جدی خود را نمایان‌تر میکند و آهسته آهسته جای خود را در جمع‌ها و گعده‌ها و محافل سیاسی و تحلیل‌ها باز می‌کند. احزاب و جریانهای سیاسی هم هر کدام از منظر خود به دنبال رساندن چهره‌های حزبی و مطلوب خود تا کرسی پاستور ۱۴۰۰ هستند، اما باید بدانند که شیربهای این عروس خوش خط و خال، گره خورده به اعتماد مردم، در برابر حجمی از ناملایمتی‌ها و بدعهدی‌ها و ناکارآمدی‌هایی که این داماد ناخلف، در جان و ذهن‌شان به تجربه گذارده‌ است.
با این نگاه بر آنیم تا مروری به شدیم به آرایش‌های انتخاباتی داشته باشیم.

جبهه اصلاحات که با حمایت و کارگزاری تمام قد از رییس جمهور فعلی، آبرویی در ارایه خدمت در پیش مردم ندارد، ممکن است اینبار هم برای تداوم هرچند حداقلی در سیاست، بدنبال بازسازی مجدد حضور بخشی از بدنه اجرایی خود از پلیتیک اعتدال جدید با راضی کردن  گزینه‌ای مانند علی لاریجانی باشند، یا با یک چهره مشخص اصلاح طلب، وارد گود انتخابات شوند، گیر کرده‌اند، چرا که نه اقبال عمومی مردم را بواسطه‌ی آبرویی که برای دولت فعلی خرج کرده‌اند، دارند، و نه جوانترهای آنان، علاقه‌ای به تشکیل دولتی مشابه این دولت هستند.
از رفتارهای دولتمردان فعلی علاوه بر اسحاق جهانگیری و وزیر جوان ارتباطات، گزینه‌هایی که نامحسوس گارد پاستور ۱۴۰۰ را گرفتند می توان به؛ وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی که البته حاکمان دولت فعلی، چندان علاقه‌مند به این گزینه نیستند،
و دیگری وزیر نیرو به عنوان یک چهره شاخص اصلاح طلب با یک رزومه حزبی کاملاً مشخص دوم خردادی، که چراغ های خاموش حرکت خود را، در کنار موتور روشن خود، کم‌کم روشن کرده است، اشاره نمود. 
مع الوصف اما چند احتمال دیگر هم مفروض خواهد بود.
۱.جولان افراد تکراری دوره های قبلی که  تجربه حضور در عرضه انتخابات را دارند مانند، آقایان قالیباف، رضایی، جلیلی، میرسلیم.. 
۲.چهره‌های نظامی اجرایی مانند آقایان حسین دهقان، عزت الله ضرغامی، فتاح و..
۳.بعضی از چهره‌ هایی از دولت قبلی که تا کنون بصورت جدی به صحنه نیامده اما در محافلی نسبت با آنها به لحاظ کارآمدی و خوشنامی در خدمت یاد می‌شود که ضمن داشتن قابلیت فردی و همگرایی با اصولگرایان، جزء چهره های خاص آرایش‌های تُند و کُند سیاسی محسوب نمی‌شوند، مانند؛ آقایان دکتر پرویز داوودی معاون اول دولت اول احمدی نژاد، دکتر محمد عباسی وزیر اسبق تعاون و ورزش و جوانان، رستم قاسمی وزیر اسبق نفت.
در عین حال ضمن اینکه می‌بایست زودتر از اینها، تنور انتخابات برای شناخت چهره‌های واقعی حضور گرمتر شود، به نظر می‌رسد باید تحمل و تامل بیشتری بخرج داد. چقدر خوب می شد در عوض اینکه افرادی تکراری یا مشتاق برای معرفی خود اقدام می کردند، افرادی خبره و دلسوز تلاش می‌کردند تا با شناسایی چهره‌های مجرب، کارآمد، پاکدست و خوشنامی از بین چهره‌های خدوم کشور، از آنها برای حضور در این عرصه درخواست می‌کردند تا ضمن کمک به حضور گسترده مردم، اینبار بتوانند ملت ایران را راضی از خدمت و صداقت کنند.
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما