۰
تاریخ انتشار
جمعه ۱۹ دی ۱۳۹۹ ساعت ۱۶:۴۸
کد مطلب : ۶۲۱۴۹

انتخابات فلسطین در ماه می


به گزارش بیان ما به نقل از المیادین، منابع آگاه اعلام کردند که «محمود عباس» رییس تشکیلات خودگردان فلسطین به زودی دستور برگزاری انتخابات سراسری در فلسطین را صادر خواهد کرد.

بر اساس این گزارش، محمود عباس طی چند روز آینده دستور ریاستی برگزاری انتخابات را صادر خواهد کرد و انتخابات در نیمه ماه مه (۲۵ اردیبهشت) برگزار خواهد شد.

پیش از این، «نادر صوافطه» یکی از مسئولان جنبش حماس در کرانه باختری اعلام کرده بود که این جنبش موافقت رسمی خود را با برگزاری انتخابات شورای قانون گذاری، ریاستی و شورای ملی به صورت پیوسته، اعلام کرده است.

وی ادامه داد: این موافقت جنبش حماس، برای تحقق آشتی ملی و کنار گذاشتن تمام موانع مسیر تقویت اتحاد در میان گروه های فلسطینی صورت می گیرد.

صوافطه تاکید کرد: پایان دادن به شکاف داخلی و در پیش گرفتن یک استراتژی متحد، مسأله ای مهم برای گروه های فلسطینی به شمار می رود.

پیشتر نامه‌ای از «اسماعیل هنیه» رئیس دفتر سیاسی حماس توسط «جبریل الرجوب» دبیرکل کمیته مرکزی جنبش فتح تحویل «محمود عباس» رئیس تشکیلات خودگردان داده شده بود.

عباس از محتوای این نامه مبنی بر پایان اختلافات و تحقق وحدت ملی و شراکت از طریق برگزاری انتخابات شورای قانونگذاری، ریاستی و شورای ملی به صورت متوالی و پیوسته استقبال کرده بود.

لازم به ذکر است که از سال ۲۰۰۶ تاکنون هیچ انتخابات سراسری در فلسطین برگزار نشده است.
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما