logo-samandehi
۰
تاریخ انتشار
شنبه ۲۰ دی ۱۳۹۹ ساعت ۰۰:۵۲
کد مطلب : ۶۲۱۵۵

عراق می تواند برای بازداشت ترامپ از طریق اینترل پل اقدام کند


به گزارش بیان ما  به نقل از المعلومه، «علی التمیمی» کارشناس حقوقی عراقی اعلام کرد که این کشور می تواند برای بازداشت دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا از طریق اینترپل اقدام کند.

وی افزود: بغداد می تواند از طریق پلیس بین الملل و یا سازمان ملل برای بازداشت ترامپ اقدام کند.

التمیمی اضافه کرد: دستور بازداشت ترامپ از سوی سیستم قضایی عراق صادر شده است و با پایان یافتن دوره ریاست جمهوری ترامپ می توان برای اجرای آن اقدام کرد.

وی گفت: دولت بغداد هم چنین می تواند از طریق سازمان ملل اقدام کند چرا که عملیات آمریکا علیه فرماندهان پیروزی در فرودگاه بغداد، نقض حاکمیت عراق و منشور سازمان ملل به شمار می رود.

روز گذشته، دستگاه قضایی عراق حکم بازداشت دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا را به دلیل جنایت ترور سردار سلیمانی و ابومهدی المهندس صادر کرد.

قاضی ویژه دادگاه تحقیق الرصافه که مسئولیت پرونده جنایت ترور شهیدان سردار حاج قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس را برعهده دارد، حکم بازداشت دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا را بر اساس ماده ۴۰۶ قانون مجازات عراق صادر کرد.

این قاضی پس از تکمیل اظهارات شاکیان حقیقی از اعضای خانواده المهندس و نیز تکمیل تحقیقات اولیه، حکم بازداشت دونالد ترامپ را صادر کرده است. شورای عالی قضایی عراق در بیانیه‌ای با اعلام این خبر افزود: تحقیقات برای شناسایی سایر عوامل این جنایت ادامه خواهد داشت. صدور این حکم با استقبال شخصیت‌ها و گروه‌های مختلف عراقی مواجه شد.
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما