۰
تاریخ انتشار
شنبه ۲۰ دی ۱۳۹۹ ساعت ۱۸:۰۱
کد مطلب : ۶۲۲۵۷

مازوت سوزی در نیروگاه دماوند تکذیب شد

 
 
مدیر کل روابط عمومی نیروگاه شهدای پاکدشت گفت: مازوت سوزی در نیروگاه شهدای پاکدشت را تکذیب می‌کنیم و اصلا این موضوع صحت ندارد.
۹۰ درصد برق تولیدی نیروگاه دماوند از طریق گاز است/تکذیب مازوت سوزی نیروگاه دماوندمجید رحمتی مدیر کل روابط عمومی نیروگاه شهدای پاکدشت با اشاره به انتشار خبری مبنی بر مازوت سوزی این نیروگاه گفت: متاسفانه روز گذشته خبری مبنی بر مازوت سوزی نیروگاه شهدای پاکدشت منتشر شد که به طور کلی این خبر را تکذیب می‌کنیم و اصلا این موضوع صحت ندارد.
او ادامه داد: این نیروگاه در حال حاضر نمی‌تواند از سوخت مازوت استفاده کند و از گاز یا گازوئیل برای تولید برق استفاده می‌کند، بنابراین سوخت مصرفی نیروگاه بخشی گاز و بخشی گازوییل است.
مدیر کل روابط عمومی نیروگاه شهدای پاکدشت اضافه کرد: در حال حاضر زیر ۱۰ درصد از گازوئیل در این نیروگاه استفاده می‌شود و ۹۰ درصد از گاز استفاده می‌شود.

با توجه به سردسیری هوا به خصوص در شهر دماوند فقط ما ۵ روز افت فشار یا قطعی گاز در نیروگاه داشتیم که بزودی این مشکل برطرف شد،  این نیروگاه که بیش از ۴۰ درصد برق پایتخت را تامین می‌کند، از روز اول تاسیس و افتتاح منطبق با استاندارد‌های بین المللی عملیاتی شده از مازوت برای تامین انرژی خود استفاده نکرده است.
گفتنی است، خبر مازوت سوزی نیروگاه شهدای دماوند از سوی محیط زیست تکذیب شد.
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما