۰
تاریخ انتشار
يکشنبه ۲۱ دی ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۰۸
کد مطلب : ۶۲۳۲۶

عکس| سارق تریبون رئیس مجلس نمایندگان آمریکا دستگیر شد

عکس| سارق تریبون رئیس مجلس نمایندگان آمریکا دستگیر شد

نیروهای امنیتی در آمریکا یکی از طرفداران دونالد ترامپ را که در حمله به کنگره، تریبون «نانسی پلوسی» رئیس مجلس نمایندگان را کند و با آن عکس گرفته بود، دستگیر کردند.
 
به گزارش بیان ما - در ادامه بگیر و ببندها در آمریکا به دنبال حمله حامیان رئیس‌جمهور به جلسه کنگره برای تایید پیروزی جو بایدن در انتخابات، نیروهای امنیتی سارق تریبون رئیس مجلس نمایندگان را دستگیر کردند.
پایگاه خبری «هیل» به نقل از وبگاه «میامی هرالد» گزارش داد، مردی که عکسی از او در حال حمل کردن تریبون نانسی پلوسی رئیس مجلس نمایندگان آمریکا در جریان حمله به کنگره منتشر شده بود، دستگیر و زندانی شده است.
طبق گزارش رسانه‌های آمریکایی، این فرد نامش «آدام کریستین جانسون» است و او جمعه‌شب با حکم فدرال به یک زندان محلی در شهرستان «پاینلاس» ایالت فلوریدا منتقل شد.
عکس حمل تریبون سخنرانی نانسی پلوسی توسط این جوان آمریکایی در شبکه‌های اجتماعی بسیار دست به دست (وایرال) شد و این موضوع در نهایت به شناسایی هویت او منجر گردید.
آدام کریستین جانسون در چند مطلبی که در شبکه‌ اجتماعی شخصی خود منتشر کرده بود، از اقامت خود در واشنگتن دی سی قبل از حمله اخیر به کنگره آمریکا خبر داده بود.
طبق گزارش میامی هرالد، این حامی دونالد ترامپ همچنین پیشتر مطالبی تند و زننده علیه جنبش «جان سیاهات اهمیت دارد» در شبکه اجتماعی خود منتشر کرده بود.
«اداره تحقیقات فدرال» (اف‌بی‌آی) آمریکا روز پنجشنبه و یک روز بعد از حمله حامیان رئیس‌جمهور این کشو.ر به کنگره که 5 کشته و ده‌ها زخمی بر جا گذاشت، اعلام کرد در حال جستجو برای دستگیری همه عاملان این حمله است.
طبق گزارش میامی هرالد، جانسون ۳۶ ساله و دارای پنج فرزند است و در منطقه «پریش» در ایالت فلوریدا سکونت دارد.
پیش از این در خبرها آمده بود که نیروهای امنیتی و پلیس آمریکا، ۵۲ نفر را در ارتباط با حمله به کنگره بازداشت کردند که چهار تن از بازداشت‌شدگان، بدون مجوز سلاح حمل می‌کردند.
وزارت دادگستری آمریکا روز جمعه علیه ۱۳ نفر در ارتباط با حمله به کنگره این کشور اعلام جرم کرد.
از جمله اتهام‌های وارده علیه عاملان حمله به کنگره، تهدید جانی علیه یک قانونگذار ایالت ویرجینیای غربی و همچنین سرقت اموال دفتر نانسی پلوسی رئیس مجلس نمایندگان آمریکا است.

«آدام کریستین جانسون» سارق تریبون رئیس مجلس نمایندگان آمریکا
 
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما