۰
تاریخ انتشار
دوشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۵۲
کد مطلب : ۶۲۳۸۱

جانز هاپکینز: شمار تلفات کرونا در آمریکا به 374 هزار نفر رسید


طبق جدیدترین آمار دانشگاه «جانز هاپکینز»، در ۲۴ ساعت گذشته با مرگ دست‌کم یکهزار و ۹۲۰ مورد جدید، شمار قربانیان کروناویروس در ایالات متحده از مرز 374 هزار نفر عبور کرد.
جانز هاپکینز: شمار تلفات کرونا در آمریکا به 374 هزار نفر رسید
 طبق جدیدترین آمار دانشگاه «جانز هاپکینز»، در ۲۴ ساعت گذشته با مرگ دست‌کم یکهزار و ۹۲۰ مورد جدید، شمار قربانیان کروناویروس در ایالات متحده به ۳۷۴ هزار و ۳۰۴ نفر افزایش یافت.
این آمار نشان می‌دهد در ۲۴ ساعت گذشته، با ابتلای دست‌کم ۲۷۵ هزار و ۲۵۰ مورد جدید، مجموع مبتلایان به کروناویروس در ایالات متحده آمریکا به ۲۲ میلیون و ۴۰۴ هزار و ۴۸۱ نفر رسید.
مقایسه جدیدترین آمار دانشگاه جان هاپکینز با آمار یک روز قبل این مرکز نشان می‌دهد، شمار مبتلایان به کرونا در آمریکا تاحدودی افزایش داشته و تعداد قربانیان این ویروس ناشناخته در آمریکا تاحدودی کاهش داشته است.

 
از طرف دیگر، پایگاه اطلاع رسانی «ورلد اُ میترز»، مجموع مبتلایان به کروناویروس در آمریکا را ۲۲ میلیون و ۹۱۷ هزار و ۳۳۴ نفر و مجموع قربانیان «کووید-۱۹» در این کشور را ۳۸۳ هزار و ۲۷۵ نفر گزارش کرده است.
پایگاه اطلاع‌رسانی «کووید یو اس ای» که آمار مربوط به شیوع کرونا را در آمریکا تجزیه و تحلیل می‌کند، برآورد کرده است که شمار کلی مبتلایان به کروناویروس در آمریکا ظرف یک ماه آینده به ۳۳ میلیون و ۲۶۰ هزار و ۳۵۷ نفر و شمار قربانیان آن در این کشور به ۵۱۵ هزار و ۸۹۶ نفر می‌رسد.
این وبگاه آمریکایی همچنین گزارش کرد ایالت کالیفرنیا که در هفته‌های اخیر از نظر تعداد مبتلایان به کرونا بعد از رده دوم قرار گرفته بود، بار دیگر با دو میلیون و ۶۹۷ هزار و ۳۱۷ مورد ابتلا و ۲۹ هزار و ۷۶۸ مورد فوتی به کانون بیماری کرونا در آمریکا تبدیل شده است و ایالت تگزاس هم‌اکنون با یک میلیون و ۹۶۸ هزار و ۴۰ مورد ابتلا و ۳۰ هزار و ۴۷۶ مورد فوتی به رده دوم انتقال یافته است. ایالت نیویورک نیز که زمانی کانون کووید-۱۹ در آمریکا بود، هم‌اکنون با یک میلیون و ۱۳۵ هزار و ۵۹۲ مورد ابتلا در رده پنجم ایالات آمریکا با بیشترین تعداد مبتلایان به کرونا ویروس قرار دارد.
نیویورک نیز با ۳۹ هزار و ۶۳۲ مورد فوتی، همچنان بیشترین تعداد قربانیان کرونا در آمریکا را به خود اختصاص داده است.
طبق آخرین آمار دانشگاه جانز هاپکینز، دستکم ۹۰ میلیون و ۲۶۰ هزار و ۴۶۴ نفر از مردم سراسر جهان به کروناویروس آلوده شده‌اند و از آن میان یک میلیون و ۹۳۴ هزار و ۶۰۵ نفر نیز جان خود را از دست داده‌اند و دست‌کم ۴۹ میلیون و ۹۸۰ هزار و ۶۱۹ نفر بهبود یافته‌اند.
آمریکا همچنان بیشترین تعداد مبتلایان به کرونا و قربانیان این ویروس در جهان را دارد و پس از آن هند با ۱۰ میلیون و ۴۶۷ هزار و ۴۳۱ مورد ابتلا و ۱۵۱ هزار و ۱۹۸ مورد فوتی و برزیل با هشت میلیون و ۱۰۵ هزار و ۷۹۰ مورد ابتلا و ۲۰۳ هزار و ۱۴۰ مورد فوتی در رده‌های دوم و سوم کشورهای جهان با بیشترین تعداد مبتلایان به کووید-۱۹ قرار دارند.

 
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما