۰
تاریخ انتشار
سه شنبه ۲۳ دی ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۴۵
کد مطلب : ۶۲۴۵۸

تجلیل از خانواده شهدای مسیحی و آشوریهفدهمین هفته از طرح ملی سه‌شنبه‌های تکریم، با تجلیل از خانواده دو تن از شهیدان ارمنی و آشوری استان آذربایجان غربی برگزار می شود.
به گزارش ایسنا به نقل از ستاد ارتباطات رسانه‌ای (فهما)، هفدهمین هفته از طرح ملی سه‌شنبه‌های تکریم با تجلیل از خانواده شهیدان «ساکو مجنونیانس» و «سرگون اکویانس  بالانجی» از شهدای شاخص اقلیت‌های دینی شهرستان ارومیه در دوران هشت سال دفاع مقدس، ۲۳ دی ماه با حضور «سید عباس صالحی» وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و حجت الاسلام و المسلمین «حبیب‌رضا ارزانی» مشاور وزیر و رئیس ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور و طی برقراری ارتباط زنده تصویری با استان آذربایجان غربی برگزار می‌شود.
همچنین در جریان تجلیل از خانواده این دو شهید از اقلیت های مذهبی در استان آذربایجان غربی،  کشیش آشوریان شرق، رئیس شورای انجمن آشوریان، رئیس شورای خلیفه جرئی ارامنه نیز حضور دارند.
این گزارش می افزاید: شهید سرگون آکویانس بالانجی از شهدای اقلیت آشوری کشور بود که در جریان بمباران هواپیماهای دشمن بعثی در سال ۱۳۶۴ جام شهادت را نوشید. همچنین شهید ساکو مجنونیانس از اقلیت‌های ارمنی ساکن در ارومیه بود؛ او که دوران تحصیل خود را به عنوان دانش‌آموز سپری می‌کرد در بمباران هوایی جنگنده‌های عراقی در سال ۱۳۶۵ به شهادت رسید؛ از این رو «ادیک مجنونیانس» پدر این شهید به یاد فرزندش به عنوان خیر مدرسه‌ساز استان آذربایجان غربی اقدام به ساخت مدرسه کرد. 
گفتنی است این آیین ساعت ۱۰ صبح برگزار می‌شود و علاقه مندان می‌توانند از اینجا وارد نشست شوند. 
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما