logo-samandehi
۰
تاریخ انتشار
سه شنبه ۲۳ دی ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۴۵
کد مطلب : ۶۲۴۸۳

پخش غیرقانونی فیلم یک  تاتر

به گزارش بیان ما و به نقل از خبرگزاری ایرنا ، روابط عمومی اداره کل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی توضیحاتی را براساس متن ذیل ارائه می کند:
پیرو پخش خبر و نمایش قطعه فیلمی در فضای مجازی از نمایش « بالاخره این زندگی مال کیه؟»  به کارگردانی اشکان خیل‌نژاد نکاتی جهت روشن شدن افکار عمومی اظهار می‌شود:
۱) روند صدور مجوز فیلم‌تئاتر (وی او دی) در فضای مجازی شامل درخواست افراد حقیقی و حقوقی است که پس از بررسی‌های شورای ارزشیابی و نظارت اداره کل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و سازمان سینمایی، مجوز مربوطه صادر می‌گردد. در این مجوز اصول شانزده‌گانه شورای عالی انقلاب فرهنگی رعایت می‌شود که نمایش مذکور هیچگونه ثبت درخواستی در ادارات کل معاونت امور هنری و سازمان سینمایی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نداشته و به صورت غیرقانونی در شبکه‌های مجازی به نمایش در آمده است.
۲) نمایش فوق (بالاخره این زندگی مال کیه) در دو نوبت در سال‌های ۱۳۹۰ در مجموعه دانشگاهی تالار مولوی و سپس در سال ۱۳۹۳ در مجموعه خانه هنرمندان (تماشاخانه ایرانشهر) به روی صحنه رفته است.
۳ بدیهی است اجازه اجرا در سالن‌های مورد اشاره فقط در خصوص اجرای صحنه‌ای بوده است و نه پخش در فضای مجازی.
در این متن آمده است: فیلم مذکور به ضبط ویژه تلویزیونی از نمایش فوق توسط سالن ایرانشهر مربوط می‌شود که در فضای مجازی پخش شده است.
 
 
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما