logo-samandehi
۰
تاریخ انتشار
چهارشنبه ۲۴ دی ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۳۰
کد مطلب : ۶۲۵۹۶

سفر نماینده آمریکا در سازمان ملل به تایوان لغو شد


وزارت خارجه تایوان امروز (چهارشنبه) اعلام کرد، به تصمیم وزارت خارجه آمریکا در لغو سفر سفیر این کشور در سازمان ملل به تایوان احترام می‌گذارد و آن را درک می‌کند.
به گزارش بیان ما، به نقل از خبرگزاری رویترز، این وزارتخانه در بیانیه‌ای اعلام کرد:‌ وزارت خارجه تایوان بابت اینکه "کلی کرافت"،‌ سفیر آمریکا در سازمان ملل نمی‌تواند ریاست هیات عازم به تایوان را در روزهای ۱۳ تا ۱۵ ژانویه برعهده داشته باشد، متاسف است اما سفر او را در زمانی مناسب در آینده مورد استقبال قرار می‌دهد.
یکی از سخنگوهای وزارت خارجه آمریکا اعلام کرده بود که تمامی سفرها از سوی این وزارتخانه شامل سفر کرافت به تایوان لغو شده است.
سفیر آمریکا در سازمان ملل قرار بود از امروز تا جمعه به تایوان برود؛ اقدامی که باعث شد تا چین هشدار دهد واشنگتن دارد با آتش بازی می‌کند.
مایک پامپئو، وزیر خارجه آمریکا روز سه شنبه گفته بود که تمامی سفرها از سوی این وزارتخانه در روزهای آتی لغو می‌شود که شامل سفر خودش به اروپا نیز می‌شود و علت آن، روند انتقال قدرت به تیم جو بایدن، رئیس جمهوری منتخب آمریکاست.
اما دیپلمات‌های اروپایی و سایر افراد آگاه به این وضعیت اعلام کرده‌اند، وزیر خارجه لوکزامبورگ و مقام‌های ارشد اتحادیه اروپا از دیدار با پامپئو در جریان سفر برنامه ریزی شده‌اش به اروپا امتناع کرده بودند.
سفر لغو شده کرافت به تایوان بخش دیگری از تلاش‌های پامپئو و دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا برای اعمال رویکری سختگیرانه‌تر در قبال چین پیش از روی کار آمدن بایدن بوده است.
با روی کار آمدن بایدن به عنوان رئیس جمهوری آمریکا در ۲۰ ژانویه ۲۰۲۱، مدت زمان فعالیت کلی کرافت در سازمان ملل پایان می‌یابد.
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما