logo-samandehi
۰
تاریخ انتشار
چهارشنبه ۲۴ دی ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۲۳
کد مطلب : ۶۲۶۶۶

سالن های تئاتر در اردبیل بازگشایی می شوند

به گزارش بیان ماو به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل، عبدالله بحرالعلومی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل، با اشاره به اینکه هنر تئاتر در میان هنرها و کسب و کارهای دیگر، بیشترین اسیب را از شیوع کرونا دیده است و نیازمند توجه ویژه می باشد گفت: از اسفند سال گذشته، تاکنون هیچ اجرایی برای مخاطب بر روی صحنه نرفته است و حتی جشنواره تئاتر استانی امسال بدون تماشاگر و با اکران فیلم نمایش ها برگزار شد.
وی افزود: دو رویداد مهم جشنواره تئاتر جنوب استان(خلخال) و جشنواره تئاتر استانی در این مدت، بدون تماشاگر و صرفاً برای داوران و گروهها برگزار گردید و کارهای ارزشمندی در اثنای این رویدادها تولید شده و آمادۀ اجرا هستند.
بحرالعلومی بیان کرد: این اجراها و آثار با مخاطب معنا پیدا می کنند و این اجراها در حقیقت به نوعی حمایت از هنر تئاتر و تئاتری هاست.
وی تشریح کرد: با توجه به شرایط کنونی استان در ارتباط با کرونا میتوان گفت با هماهنگی لازم ستاد مقابله با کرونا و رعایت شیوه نامه های بهداشتی، امکان اجرای تئاتر در سالن اصلی مجتمع فرهنگی و هنری فدک اردبیل و مجتمع های فرهنگی و هنری شهرستانهای استان با سی درصد ظرفیت سالنها مهیا خواهد شد و گروهها با رعایت موارد ذکر شده می توانند آثار خود را به روی صحنه ببرند.
وی افزود: این اجراها با توجه به شرایط فعالیتها از سوی ستاد کرونا در وضعیت زرد و آبی پیش بینی شده و تدارکات لازم دیده شده و صرفاً در مکانهای اعلام شده مقدور خواهد بود و در صورت تغییر وضعیت، تابع ضوابط اعلامی خواهد بود.
 
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما