۰
تاریخ انتشار
پنجشنبه ۲۵ دی ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۳۹
کد مطلب : ۶۲۷۳۳

فرصت مجدد وزارت آموزش و پرورش برای جاماندگان از ثبت نام در پیش دبستانی

 به گزارش بیان ما و به نقل از  اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش مازندران؛ متن این اطلاعیه به شرح زیر است:
در راستای امر مهم پوشش تحصیلی و افزایش چتر نظام آموزشی برای جذب حداکثری نوآموزان در جهت بهره‌مندی از خدمات آموزشی و تربیتی، فرصتی به وجود آمده است  تا آن دسته از نوآموزان که موفق به ثبت نام در کلاس های پیش دبستانی نشده‌اند امکان حضور در این کلاس‌ها را داشته و از پیش نیازهای ضروری این دوره بهره‌مند شوند.
 دوره پیش دبستانی اساسی ترین و اثربخش ترین دوره تحصیلی نوآموزان محسوب می‌گردد کوتاهی و کم توجهی به این دوره و آموزش‌های آن، اثرات تخریبی و نگران کننده‌ای برای نظام آموزشی و هم برای موقعیت های فردی افراد ایجاد می نماید. حساسیت و دقت برای حضور همه نوآموزان از استراتژی های مهم آموزش‌وپرورش می‌باشد.
گذراندن دوره پیش دبستانی الزامی بوده و تمامی نوآموزان باید گواهینامه پایان دوره را دریافت کنند و ملاکی برای ادامه تحصیل کودک می‌باشد. در این راستا جهت تحقق این مهم  اداره کل آموزش و پرورش استان با ایجاد فرصت‌ طلایی ثبت نام برای نوآموزان جامانده از دوره پیش‌دبستانی، تمامی نوآموزان در سیستم نظام آموزشی ثبت اطلاعات شده و در راستای عدالت آموزشی خدمات دریافت می نمایند.
از تمامی والدین دانش آموزان در سطح استان انتظار است چنانچه نوآموزان با گروه سنی ۶ سال تمام (متولدین 2/7/93 الی 1/7/94) در منزل دارند سریعاً و در کمترین زمان به نزدیکترین مدرسه محل زندگی مراجعه و مدارک لازم را جهت ثبت نام تحویل نمایند.
 لازم به ذکر است ثبت نام و بهره‌مندی از خدمات آموزشی این گروه از نوآموزان نیز به ضرورت امر فقط از طریق بستر مجازی مانند شبکه آموزشی دانش آموزی (شاد) و شبکه آموزشی تلویزیون به صورت رایگان انجام می‌گیرد و شامل حال نوآموزانی  که هم اکنون در کلاس‌ها ثبت نام هستند نمی‌باشد.
 
 
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما