کد QR مطلبدریافت لینک صفحه با کد QR

رشد جهشی قیمت مسکن با ایجاد نوسان در بازار فولاد

25 دی 1399 ساعت 11:39


 به گزارش بیان ما ایرج رهبر دبیر انجمن انبوه سازان مسکن استان تهران   با گلایه از افزایش چشم گیر قیمت فولاد اظهار کرد: مردم از افزایش قیمت مسکن خود به دلیل افزایش قیمت مصالح ساختمانی نگران هستند چرا که این قیمت ها در این حوزه بسیار اثر گذار خواهد بود.

او اضافه کرد: سنگ آهن ارزان در اختیار کارخانه قرار داده می شود و از سوی دیگر سوخت و انرژی ارزانی هم پرداخت می شود، بنابراین باید بخشی از نفع آن به مردم برسد اما شاهد آن هستیم که بسیاری از کارخانجات علاقه دارند که با استفاده از ارز ۲۷ تومانی تولیدات خود را با نرخ و سودهای بیشتر صادر کنند.

رهبر در پاسخ به این سوال که  سهام عدالت به چه میزان در فولاد تاثیرگذاری خواهد بود و آیا در عرضه آن  در بحث قیمت ها  می تواند موثر باشد یا خیر؟ تاکید کرد: پیش از این اعلام شده بود که نرخ فولاد از کشورهای cis تبعیت کنند و ۸۰ درصد قیمت آن مطابق با این کشورها باشد، با فشارهای که به وزیر جدید صمت وارد شد هم اکنون قیمت آن به ۷۰ درصد رسیده فولاد کرد که از نظر من این میزان قیمت هم بسیار بالا است چراکه هیچ ارتباطی  تولیدات فولاد ایران با نرخ های  کشورهای همسایه و cis ندارد.
او تاکید کرد: باید هرچه سریعتر نرخ های فولاد در بازار داخلی کنترل شود چراکه این رشد قیمتی نقش بسیار موثری در کاهش نرخ های ساخت و ساز دارد و باعث تشدید قیمت ها و ایجاد نوسان در این حوزه ها خواهد شد.
 


کد مطلب: 62752

آدرس مطلب: http://www.bayanema.ir/news/62752/رشد-جهشی-قیمت-مسکن-ایجاد-نوسان-بازار-فولاد

بيان ما
  http://www.bayanema.ir