۰
تاریخ انتشار
سه شنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۲۶
کد مطلب : ۶۵۲۰۷

دسترسی کشاورزان سیستان به بذر مطلوب نقش مهمی در بهبود کیفیت محصول دارد

دسترسی کشاورزان سیستان به بذر مطلوب نقش مهمی در بهبود کیفیت محصول دارد
به گزارش بیان ما/سیستان و بلوچستان رئیس مرکزتحقیقات کشاورزی و آموزش منابع طبیعی سیستان گفت: وجه به دسترسی کشاورزان منطقه به بذر با خصوصیات مطلوب نقش مهمی در بهبود کیفیت محصول و به دنبال آن افزایش درآمد برای بهره برداران حوزه کشاورزی دارد. لذا در بحث تامین امنیت غذایی و تولید پایدار می تواند معرفی ارقام اصلاح شده و فعالیت های به نژادی یکی از عامل های موثر در تولید منطقه باشد.
دکتر نارویی راد در گفت وگو با ایسنا اظهار کرد: انتخاب رقم مناسب، پرمحصول و سازگار با  اقلیم هر منطقه مهم‌ترین رمز دستیابی به عملکرد کمی و کیفی محصولات زراعی باغی است.
رئیس مرکز تحقیقات کشاورزی و آموزش منابع طبیعی سیستان افزود: استفاده از بذرهای اصلاح شده به دلیل تحمل بالا در برابر تنش های زنده و غیر زنده در منطقه سیستان، می‌تواند روند افزایش بیماری ها و آفات را کاهش دهد.
وی با بیان اینکه مرکز تحقیقات کشاورزی سیستان با سابقه طولانی در کار پژوهشی و معرفی ارقام اصلاح شده و مشارکت با موسسات تحقیقاتی مادر نقش بسیار مهمی داشته است بافزود: سال گذشته در منطقه سیستان کلیه ارقام بومی تا نزدیک به ۱۰۰ درصد دچار خسارت شدند ولی کشاورزانی که از توصیه‌های محققین مرکز و از ارقام اصلاح شده استفاده نمودند شاید خسارت‌شان به ۵ درصد هم نرسید و بعضی مزارع حتی هیچ‌گونه علایمی از خسارتی نداشتند.
نارویی راد گفت: طی سال زراعی گذشته مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی سیستان در معرفی و مشارکت با موسسات تحقیقاتی ملی ارقام گندم سحر، جو نوبهار و در گیاه  روغنی کلزا ارقام آسا، روشنا و آرام و ارقام علوفه‌ای در گیاه سورگوم رقم فومن و هم‌چنین در حوزه سبزی و صیفی خربزه رقم فیروزی ۹۹  نقش مهمی داشته است.
منبع :ایسنا

  •  
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما