۰
تاریخ انتشار
چهارشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۱۶:۳۵
کد مطلب : ۶۵۹۵۰

راکت های شلیک شده به اربیل از داخل اقلیم کردستان عراق نبوده است

راکت های شلیک شده به اربیل از داخل اقلیم کردستان عراق نبوده است
به گزارش  بیان مابه نقل از بغداد الیوم، یک مقام ارشد پیشمرگه به حرفهای یحیی رسول سخنگوی فرمانده کل نیروهای مسلح عراق مبنی بر اینکه حمله به اربیل از داخل اقلیم انجام شده است، واکنش نشان داد.
قارمان کمال معاون رئیس ستاد نیروهای پیشمرگه اقلیم کردستان عراق گفت: این حمله از مناطقی که تحت کنترل نیروهای اقلیم نیستند، انجام شده است.
وی افزود: حمله به اربیل صورت گرفته است اما راکت های شلیک شده از مناطقی شلیک شده است که تحت کنترل نیروهای پیشمرگه و دیگر نیروهای کُرد نیستند. کنترل اوضاع و حمایت اربیل از این راکتها فقط با بازگشت نیروهای پیشمرگه به مناطق مورد مناقشه طبق ماده ۱۴۰ و تشکیل اتاق مشترک با نیروهای دولت مرکزی محقق خواهد شد تا امنیت این مناطق تضمین شود و شهرهای اقلیم مصون بمانند.
کمال تاکید کرد: دست اندرکاران امور امنیتی مشغول تحقیق هستند و باید همکاری با دولت مرکزی باشد و این حادثه تکرار نشود.
این در حالی است که قبلاً، سرلشکر یحیی رسول سخنگوی فرمانده کل نیروهای مسلح عراق در این باره گفت: راکت های شلیک شده به اربیل از داخل اقلیم شلیک شده اند و در این زمینه یک خودرو و سکوی پرتاب راکت کشف شده است. تعداد موشک های شلیک شده به اربیل ۱۱ موشک بوده اند و موشک های مذکور از دو ناحیه در داخل اقلیم شلیک شده اند.
سخنگوی فرمانده کل نیروهای مسلح عراق تصریح کرد: مصطفی کاظمی نخست وزیر و فرمانده کل نیروهای مسلح این کشور دستور انجام تحقیقات مشترک بین عملیات مشترک و اقلیم کردستان عراق  به همراه ائتلاف بین المللی را صادر کرده است.
سرلشکر یحیی رسول همچنین با تأکید بر اینکه راکت پراکنی اخیر یک نشانه بسیار خطرناک است و موضوع امنیت در اقلیم باید مورد بازنگری قرار گیرد اعلام کرد: چهار موشک در داخل محوطه فرودگاه اربیل سقوط کرده اند و شمار دیگر از آنها به مناطق مسکونی اصابت کرده است.
سخنگوی فرمانده کل نیروهای مسلح عراق در پایان تصریح کرد: راکت های مورد استفاده در حمله به اربیل، پیشتر از سوی داعش مورد استفاده قرار گرفته اند.
منبع:ایسنا
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما