۰
تاریخ انتشار
جمعه ۱ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۰۳
کد مطلب : ۶۶۱۱۶

افتتاح پروژه عظیم آزادراه غدیر در روز ۱۳رجب/ عوارض ۲۵ هزار تومانی

افتتاح پروژه عظیم آزادراه غدیر در روز ۱۳رجب/ عوارض ۲۵ هزار تومانی
به گزارش بیان ما، محمد اسلامی در حاشیه بازدید از آزادراه غدیر (آزادراه کنارگذر جنوبی تهران)‌ اظهار کرد: آزادراه غدیر از پروژه‌های پر افتخار کشور است که با سرمایه‌گذاری قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا و با مشارکت شرکت‌های داخلی و با تجربه ساخته شده است.
وی با اشاره به اینکه طول این مسیر آزادراهی 158 کیلومتر از آبیک قزوین تا گرمسار است، افزود: این آزادراه کاهش 90 دقیقه‌ای زمان سفر و کاهش بار ترافیکی اتوبان تهران-کرج-قزوین را در پی دارد و اتصال به 5 آزادراه دیگر یکی از ویژگی‌های آن است.
وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه این مسیر آزادراهی بخشی از کریدور ترانزیتی شرق و غرب است و از ایده تا طراحی و ساخت و بهره‌برداری همه در این دولت انجام شد، تصریح کرد: کاهش مصرف سوخت، کاهش تولید آلاینده‌های زیست‌محیطی، کاهش ترافیک عبوری و افزایش ایمنی از مزایای اجرای این پروژه است.
وی با اشاره به اینکه این پروژه رکورد پیشرفت سالانه پروژه های عمرانی و زیرساختی را زد، عنوان کرد: پیش از این بالاترین رکورد در پیشرفت پروژه‌های عمرانی و زیرساختی 9 درصد در سال بود اما امروز و در این پروژه به رقم پیشرفت 20 درصدی رسیدیم.
اسلامی با اعلام این‌که آزادراه غدیر  13 رجب مقارن با میلاد امیرالمومنین علی (ع) افتتاح می شود، گفت: قیمت عوارضی برای خودروهای سواری 25 هزار تومان و برای تریلی 80 هزار تومان در نظر گرفته شده است.
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما