۰
تاریخ انتشار
شنبه ۲ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۱۷
کد مطلب : ۶۶۱۹۳

آقا مجتبی تهرانی: خود را در دنیا تطهیر کنید تا در آخرت گرفتار نشوید

آقا مجتبی تهرانی: خود را در دنیا تطهیر کنید تا در آخرت گرفتار نشوید
به گزارش بیان ما ، مرحوم ‌آیت‌الله حاج آقا مجتبی تهرانی (ره) در یکی از سخنرانی‌های خود به مناسبت ماه رجب، به موضوع «مَلَک داعی» پرداخت که در ادامه می‌خوانید:
دوستان! من این را سفارش می‏‌کنم که دعا بخوانید. خصوصاً الآن که ماه رجب وارد شده است، این دعاهای ماه رجب را بخوانید.  من بخشی از آن را بیان می‌کنم:
«وَ اقْسِمْ‏ لِی‏ فِی‏ شَهْرِنَا هَذَا خَیْرَ مَا قَسَمْتَ»؛ ای خدا! در این ماه رجب بهترین چیزی را که تو از سعادت و خیر نصیب کرده‌‏ای، در قضا و قدر نصیبم کن.
«وَ احْتِمْ لِی فِی قَضَائِکَ خَیْرَ مَا حَتَمْتَ وَ اخْتِمْ لِی بِالسَّعَادَةِ فِیمَنْ خَتَمْتَ»؛ و خاتمه کار مرا که می‌‏خواهم از این دنیا بروم با سعادت قرار بده؛ مثل کسانی که اهل سعادت هستند.
 «و أَحْیِنِی مَا أَحْیَیْتَنِی مَوْفُوراً وَ أَمِتْنِی مَسْرُوراً وَ مَغْفُوراً»؛ مرا با وسعت و فراوانی زنده بدار و با سرور، نشاط و مغفرت بمیران.
 «وَ تَوَلَّ أَنْتَ نَجَاتِی مِنْ مُسَاءَلَةِ الْبَرْزَخِ»؛ تو خود متصدّی نجات من در برزخ باش. امام به ما یاد می‌‏دهند که در مواجهه با اقیانوس رحمت چگونه بخواهیم.
«وَ ادْرَأْ عَنِّی مُنْکَراً وَ نَکِیراً وَ أَرِ عَیْنِی‏ مُبَشِّراً وَ بَشِیراً»؛ و از من نکیر و منکر را دور کن و آن فرشته‏‌های رحمتت را در برزخ به من نشان بده.
«وَ اجْعَلْ لِی إِلَی رِضْوَانِکَ وَ جِنَانِکَ مَصِیراً وَ عَیْشاً قَرِیراً وَ مُلْکاً کَبِیراً»؛و طریقم را به‌‏سوی بهشت و رضوانت قرار ده و زندگانی‏ام را خوش و ملک کبیر نصیبم فرما.
به ما یاد و یادآوری می‌‏کنند که برزخ مشکل است برای آن‏که ما را متنبّه کنند، آن روز را به یاد ما می‌‏آورند تا دست و پای خود را جمع کنیم.
امام‌هادی(ع) فرمودند: «اُذْکُرْ مَصْرَعَکَ‏ بَیْنَ یَدَیْ أَهْلِکَ‏ وَ لَا طَبِیبَ یَمْنَعُکَ وَ لَا حَبِیبَ‏ یَنْفَعُک‏»؛(بحارالأنوار، ج۷۵، ص۳۷۰) به یاد بیاور آنجایی را که پیش خانواده‏‌ات روی زمین افتاده‌‏ای، نه طبیبی می‌‏تواند مرگ را از تو دور کند، نه دوستی که به تو سودی برساند.
خودت هستی، خودت و عملت واقعاً حیف نیست که وقتی خود آدم بتواند اینجا خودش را تطهیر کند، برود آنجا خودش را مبتلا کند. لذا انسان اوّلاً جلوگیر باشد و نگذارد دستش آلوده بشود و ثانیاً تطهیر و شستشوی خودش را همین جا انجام دهد تا به آن فشارها مبتلا نشود.
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما