۰
تاریخ انتشار
شنبه ۲ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۲۶
کد مطلب : ۶۶۲۵۸

سفارت امارات در اراضی اشغالی اوایل آوریل افتتاح می‌شود

سفارت امارات در اراضی اشغالی اوایل آوریل افتتاح می‌شود
به گزارش بیان مابه نقل از جروزالم پست، یک هیئت دیپلماتیک امارات از مرکز صلح و نوآوری پرز در اراضی اشغالی بازدید کرد.
در اقدامی در پرتو علنی سازی روابط با رژیم صهیونیستی، امارات به تازگی یک هیئت از وزارت خارجه خود را به اراضی اشغالی اعزام کرد. بازدید هیئت اماراتی از مرکز نوآوری پرز، بخشی از یک سفر گسترده برای آماده سازی و تدارک زمینه‌های افتتاح سفارت امارات در اراضی اشغالی صورت گرفت. مرکز پرز در بیانیه‌ای اعلام کرد سفارت امارات در اراضی اشغالی به زودی و در اوایل آوریل آینده افتتاح خواهد شد.
امارات و رژیم صهیونیستی سال گذشته میلادی روابط پنهانی خود را تحت لوای امضای توافقنامه آبراهام علنی کردند. از آن زمان حدود ۱۳۰ صهیونیست به دبی سفر کرده اند. تعطیلی فرودگاه در سرزمین‌های اشغالی در ماه ژانویه یک وقفه کوتاه در سفر‌ها ایجاد کرده، اما بسیاری از سازمان‌ها و شرکت‌های صهیونیست همچنان مشتاق دیدار با شرکای خود در این کشور خلیجی هستند.
دولت‌های عربی امارات، بحرین، سودان و مراکش به تازگی روابط پیش از این پنهانی خود با رژیم صهیونیستی را علنی کردند. این در حالی است که طرح صلح عربی کشور‌های عربی هرگونه عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی را در گروی بازگرداندن سرزمین‌های فلسطین بر اساس مرز‌های سال ۱۹۶۷ و پذیرش یک دولت مستقل فلسطینی به پایتختی بیت‌المقدس شرقی از سوی رژیم صهیونیستی می‌داند.
منبع:باشگاه خبرنگاران جوان
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما