۰
تاریخ انتشار
شنبه ۲ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۲۶
کد مطلب : ۶۶۲۶۱

حزب الحق یمن: داعش در مأرب در کنار ائتلاف سعودی می‌جنگد

حزب الحق یمن: داعش در مأرب در کنار ائتلاف سعودی می‌جنگد
به گزارش بیان ما، حزب «الحق» یمن در بیانیه‌ای گفت که حضور تروریست‌های داعش در مقابل ارتش و کمیته‌های مردمی در استان مأرب، نشان از این دارد که گروهک‌های تکفیری و تروریستی آل دست استکبار جهانی هستند.
به نوشته سبأنت، در این بیانیه آمده است که محرک اصلی تروریست‌های تکفیری، سازمان‌های اطلاعاتی آمریکا و رژیم صهیونیستی هستند.
حزب الحق یمن تأکید کرد که سخنان سفیر انگلیس در یمن و برخی مسئولان آمریکایی نشان می‌دهد که آمریکا، رژیم صهیونیستی و انگلیس با گروه‌های تکفیری در یک جبهه قرار دارند.
گروهک داعش روز چهارشنبه هفته گذشته طی اطلاعیه‌ای به طور رسمی از حضور عناصر خود در مناطق درگیری استان مأرب علیه ارتش و انصارالله یمن خبر داد و مدعی شد که چند تن از نیروهای دولت صنعاء را کشته و زخمی کرده است.
حزب الحق سپس از مردم یمن خواست تا هوشیار بوده و فریب سخنان آمریکا و انگلیس را نخوردند و همه مردم باید در یک صف واحد برای آزادی تمامی خاک یمن قرار گیرند.
در ادامه این بیانیه با انتقاد از عملکرد «مارتین گریفتس» نماینده سازمان ملل در یمن، آمده است که اقدامات و عملکرد وی به طوری است که گویی نمایندگی «ائتلاف متجاوز» را بر عهده دارد و کاملا نشان داده است که از سیاست‌های آمریکا تبعیت می‌کند و اگر این روش ادامه یابد، رسیدن به یک راه‌حل سیاسی و پایان جنگ، دشوار خواهد بود.
جنبش انصارالله یمن نیز روز پنجشنبه هفته گذشته در بیانیه‌ای گفت که مواضع بین المللی راجع به تحولات مأرب پوششی برای ادامه تجاوز و محاصره یمن و کمک به گروه‌های تکفیری نظیر داعش است.
ارتش و کمیته‌های مردمی یمن از دو هفته گذشته عملیات آزادسازی مأرب را آغاز کرده و اکنون در نزدیکی شهر قرار دارند و طبق آخرین تحولات، توانسته‌اند منطقه «الطلعة الحمراء» در ۱۰ کیلومتری مأرب را به کنترل خود در آورند.
منبع:خبرگزاری فارس
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما