۱
تاریخ انتشار
شنبه ۲ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۱۵:۵۰
کد مطلب : ۶۶۲۷۶

مرغ وزیر یک پا دارد/ جهرمی: من از استقلالی‌ها عذرخواهی نمی‌کنم

مرغ وزیر یک پا دارد/ جهرمی: من از استقلالی‌ها عذرخواهی نمی‌کنم
به گزارش بیان ما، روز گذشته تیم فوتبال پرسپولیس در آخرین دیدار نیم فصل اول بازی‌های لیگ با ۵ گل از سد گل گهر گذشت و نیم فصل اول بازی‌ها را با قهرمانی به پایان رساند. پس از برتری پرسپولیس مقابل گل گهر  محمدجواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با انتشار مطلبی کنایه‌آمیز در صفحه اینستاگرامش نوشت: "گل‌گهر یه گل دیگه خورده بود، به رکورد استقلال می‌رسید. ولی خب رکورد استقلال دست‌یافتنی نیست."
آذری جهرمی:چرا باید از هواداران استقلال عذر‌خواهی کنم؟
این طعنه سنگین آذری جهرمی به تیم آبی پوش استقلال صدای اعتراض هواداران این تیم را درآورد تا جایی که این مسئله با حمله هواداران استقلال به اعضای هیئت مدیره باشگاه مواجه شد. چند عضو هیئت مدیره استقلال نیز در صفحات شخصی خود با انتشار پست‌هایی به نوعی جواب کرکری وزیر ارتباطات را دادند.
اما محمد جواد آذری جهرمی در خصوص استوری که شب گذشته منتشر کرد و باعث ناراحتی هواداران و پیشکسوتان استقلال شد، در گفت‌و‌گویی رادیویی اظهار کرد: «بروید تفکراتتان را عوض کنید. کری خواندن من ربطی به فوتبال ندارد. وزیر که صبح تا شب در لباس وزیر نیست. من وزیر هستم و البته یک شهروند. من هم می‌توانم در حوزه ورزش هم اظهار نظر کنم. این تفکر پیرمردانه را کنار بگذارید. همه اعم از گزارشگران و کارشناسان... نظر دارند. کجای دنیا چگونه است؟ من نظر ورزشی‌ام را در کمال احترام گفتم، مردم کری می‌خوانند، اما نمی‌دانم چرا ناراحت هستید؟»

وی در خصوص اینکه یک توئیت فردی مثل وزیر جو را به هم می‌ریزد گفت: «مگر چه اتفاقی رخ داده است؟ یک تیم قهرمان شده است، ما هم حرف زدیم. فحشش را به من می‌خواهند بدهند، چرا شما ناراحت هستید؟ من حرفم را مودبانه و محترمانه زدم. اینکه فحش می‌دهند تقصیر من نیست.»
وزیر ارتباطات در خصوص اینکه با این اظهار نظر فضایی دو قطبی ایجاد کرد گفت: «اصل اساس ورزش دو قطبی است. فوتبال را برای کری خواندن گذاشته‌اند. جریانات سیاسی باعث می‌شوند که دو تیم وحدت داشته باشند. همواره این دو تیم رقیب هم هستند، من هم یک شهروند هستم. حرف من تاثیر گذار است، ولی دیگری هم حرف زده و جواب داده، ایرادش چیست؟ شما در شبکه رادیویی کری نمی‌خوانید؟ شما در آنتن زنده هر کری علیه من خواندند پخش کنید، ولی من ایراد نمی‌گیرم. اگر ورزش را به جوان‌ها بدهند همه چیز خوب می‌شود و اینگونه نمی‌شود که استقلال در عرصه مدیریتی هشتش گروی نهش نباشد.»
آذری جهرمی که با برنامه آفساید شبکه رادیویی جوان صحبت کرده در خصوص اینکه هواداران استقلال می‌گویند که شما و وزارت ارتباطات از پرسپولیس حمایت می‌کنید گفت: «سند این حرف کو؟ اگر ۵۰ درصد مردم پرسپولیسی هستند و ۵۰ درصد استقلالی باید کری خوانده شود. چرا شما فکر می‌کنید من باید حرفی بزنم که همه قبول کنند؟ در دولت آدم‌های بزرگ‌تر از وزیر هم استقلالی هستند، چه ایرادی دارد؟ اصلا استقلال و پرسپولیس بیایند منابع درآمدی خود را شفاف کنند آن وقت ببینید که هزینه کرد و منابع در آمدی آن‌ها کجا بوده است. چه آقای سلطانی‌فر و چه افراد دیگر ریالی به تیم دیگر بیشتر کمک نکرده‌اند. اصلا استقلالی‌ها یک نفر را بیاورند که به من حمله همه جانبه کند. ایرادی دارد؟ خواهشا فوتبال را سیاسی نکنید. فوتبال فضای کری خوانی ایراد ندارد. در خانه من یک پسرم استقلالی است و یک پسرم پرسپولیسی. در خانه با فرزندان خودم هم کری می‌خوانم. اجازه بدهید فضا باز باشد. از شب گذشته یک عده در حال تخلیه انرژی هستند و به من توهین می‌کنند، من حرفی زدم؟»
وزیر ارتباطات در خصوص اینکه آیا نمی‌خواهد از هواداران استقلال عذرخواهی کند گفت: «چرا باید عذرخواهی کنم؟ مگر توهین کردم؟ مگر تاریخ را من رقم زدم؟ مگر آقای خلیل زاده ننوشت آرزوی شما خاطرات ما است؟ او دیشب هم به من زنگ زد و گفت می‌خواهم مطلبی را منتشر کنم و من هم گفتم ایرادی ندارد. آن‌ها هم حق دارند. آقای فنونی زاده هم مطلبی نوشت، ما حتی با این فرد چند جلسه فوتبال بازی کردیم و با هم دوست هستیم. فضای ورزش جوانمردانه است و هر کُری مودبانه‌ای ایرادی ندارد. من گفتم هر استقلالی علیه من کری خواند شما پخش کنید، من اصلا ناراحت نمی‌شوم. من هم یک جوان هستم و بی ادبی نکردم، جمله دوم من طوری بود که یک عده گفتند آقای وزیر شما درست گفتید دو ستاره استقلال دست نیافتنی است.»
منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما