۰
تاریخ انتشار
شنبه ۲ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۱۸:۴۴
کد مطلب : ۶۶۲۹۴

موفقیت ارتش یمن در تسلیم کردن گردان وابسته به نیرو‌های منصور هادی

موفقیت ارتش یمن در تسلیم کردن گردان وابسته به نیرو‌های منصور هادی
به گزارش  بیان ما به نقل از البوابة الاخباریة الیمنیة، فعالان شهر مأرب یمن امروز، شنبه فاش کردند که یک گردان از تیپ پیاده نظام ۱۱۷ وابسته به نیرو‌های عبدربه منصور هادی، رئیس جمهور مستعفی یمن با تمامی تجهیزات نظامی خود شب گذشته تسلیم ارتش و کمیته مردمی یمن شد.
طبق اعلام این منابع، تسلیم شدن دومین گردان این تیپ باعث ایجاد خشم و کینه در میان قبایل شد و آن‌ها در واکنش به این اقدام، از برخی پایگاه‌های خود عقب‌نشینی کردند و همین مسأله، زمینه پیشروی نیرو‌های ارتش و کمیته‌های مردمی یمن را فراهم ساخت.
صبح امروز نیز رسانه‌های یمنی از پیشروی نیرو‌های ارتش و کمیته‌های مردمی یمن در شهر مأرب خبر داده بودند.
نیرو‌های ارتش و کمیته‌های مردمی یمن وابسته به دولت نجات ملی در صنعا، کنترل منطقه «الطلعه الحمراء» در غرب شهر مأرب را پس از درگیری‌های شدید با نیرو‌های «منصور هادی»، رئیس جمهور مستعفی یمن در دست گرفتند.
بر اساس گزارش‌های منتشر شده، نیرو‌های ارتش و کمیته‌های مردمی یمن همچنین به سمت گذرگاه «الودیعه» در استان حضرموت (شرق یمن) و استان «شروره» در جنوب عربستان سعودی نیز پیشروی کردند.
همزمان با پیشروی نیرو‌های دولت نجات ملی، ائتلاف سعودی از بیم سقوط این شهر که دروازه شرقی شهر صنعاء به شمار می‌رود، نیرو‌های زیادی به این استان گسیل داشته است.
به گفته منابع یمنی، نیرو‌های دولت مستعفی یمن و ائتلاف سعودی از ارودگاه‌های آوارگان مأرب به عنوان سپر انسانی استفاده می‌کنند.
«محمد البخیتی» عضو دفتر سیاسی جنبش انصارالله یمن، در توئیتی نوشت: به زودی و به اذن خدا پرچم‌ها و عکس‌های سران کشور‌های متجاوز در مأرب پایین کشیده خواهد شد و مردم آزادی و عزتشان را پس خواهند گرفت. بی شک، هرگاه پادشاهان به منطقه‌ی آبادی وارد شوند (هجوم برند) آن جا را به تباهی می‌کشند و عزیزان آن جا را ذلیل می‌کنند و این، سیره‌ی همیشگی آنان است. (آیه ۳۴ سوره نمل)
«محمد علی الحوثی»، عضو شورای عالی سیاسی یمن نیز در صفحه شخصی خود در توئیتر نوشت: نبرد همچنان ادامه دارد. این نبرد از زمان شکست حمله متجاوزان به ناحیه «نهم» تا به امروز متوقف نشده است تا مارتین گریفیتس، نماینده سازمان ملل در امور یمن آن را در قالب حمله به مأرب محدود کند.
منبع:باشگاه خبرنگاران 
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما