۰
تاریخ انتشار
شنبه ۲ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۲۲:۳۲
کد مطلب : ۶۶۳۱۴

فرصتی ویژه برای شرکت‌های نوپا / شکل گیری مدل‌‌های خلاق کسب‌وکار دیجیتال

فرصتی ویژه برای شرکت‌های نوپا / شکل گیری مدل‌‌های خلاق کسب‌وکار دیجیتال
به گزارش بیان مابه نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری،ستاد توسعه فناوری‌های اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در کنار دیگر بازیگران این عرصه ایستاد تا تلاشی چند جانبه شکل گیرد و صاحبان شرکت‌های نوپا و استارتاپ‌ها، برای جذب سرمایه با سرمایه‌گذاران ارتباطی دوسویه برقرار کنند. «کارن کراد» عنوان رویدادی است که توسط «کافه سرمایه» برگزار شد.
مهدی محمدی دبیر ستاد توسعه فناوریهای اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در این رویداد با اشاره به چالش‌های موجود در این حوزه، گفت: تکراری بودن کسب‌وکارهای شکل گرفته در حوزه فناوری‌های اقتصاد دیجیتال یکی از چالش‌های این حوزه است. این مشکل تنها با ورود نوآوری‌ها و خلاقیت‌ها قابل حل است.
وی افزود: ورود استارتاپ‌ها و شرکت‌های نوپا و خلاق به این حوزه مسیر ورود نوآوری‌ها را تسهیل کرد و اتفاقات خوبی در این حوزه برای شکل‌گیری کسب‌وکارهای نوپا افتاد. این کار تنوع خدمات در حوزه اقتصاد دیجیتال را بیشتر کرده است.
محمدی ادامه داد: امیدواریم با حمایت‌های صورت گرفته و ایجاد فرصت‌های فناورانه، شاهد اتفاقات خوبی در این زمینه برای همکاری‌های بیشتر و بزرگتر و توسعه فناوری و متنوع سازی این زیست‌بوم باشیم.
 در این رویداد، ۳۱ استارتاپ‌ متقاضی سرمایه و ۵۱ سرمایه‌گذار حقیقی و حقوقی حضور داشتند. در دومین روز نیز، تعداد جلسات استارتاپ‌ها و سرمایه‌گذاران به بیش از ۱۰۰ جلسه رسید.
این دوره از رویداد کافه سرمایه با حمایت سازمان فناوری اطلاعات ایران، ستاد توسعه فناوری‌های اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و چند شرکت فعال در این حوزه برگزار شد. هوشمندسازی در قالب هم‌سرمایه‌گذاری در حوزه‌های اینترنت اشیا، هوش مصنوعی، بلاکچین، واقعیت گسترده، ابرداده و فضای ابری از جمله موضوعات ارائه شده در این رویداد بود.
منبع: خبرگزاری فارس
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما