کد QR مطلبدریافت لینک صفحه با کد QR

مدیرکل تبلیغات اسلامی کهگیلویه و بویر احمد :

از مدیریت بحران گلایه مند یم

3 اسفند 1399 ساعت 12:03

ـ مدیرکل تبلیغات اسلامی کهگیلویه و بویر احمد: زمان زیادی برای ساخت خانه های زلزله زده لازم است که در این فاصله؛ اسکان در چادر جواب‌گو نیست و باید این مشکل با تدابیری حل شود.


به گزاش  بیان ما و به نقل از روابط عمومی سازمان تبلیغات اسلامی، حجت‌الاسلام سید رضا افتخاری مدیرکل تبلیغات اسلامی کهگیلویه و بویر احمد در رابطه با زلزله پیش‌آمده در منطقه سی سخت استان کهگیلویه و بویر احمد اظهار داشت: خوشبختانه این زلزله تلفات جانی نداشته اما شمار زخمی‌های این حادثه از ۶۰ نفر گذشته است همچنین تعدادی قابل توجهی از منازل این شهر و روستا هایی در شهرستان دنا آسیب جدی دیدند به شکلی که امکان ادامه زندگی در آن‌ها وجود ندارد حتی برخی از این منازل امکان ترمیم و تعمیر ندارند و هرلحظه امکان تخریب و آوار شدن آن‌ها وجود دارد.
وی بابیان این مطلب که رسیدن کمک‌های اولیه و وسایل ضروری توسط هیئات مذهبی و گروه‌های جهادی استان از همان ساعات اولیه به‌طور منظم و مستمر انجام شد تصریح کرد: ارسال کمک به خانواده‌های آسیب‌دیده ضروری است اما اولویت؛ رسیدگی به امور منازل تخریب‌شده است چراکه در وهله اول نیاز اساسی مردم این مناطق باوجود سرمای شدید، داشتن سرپناهی برای زندگی است.
حجت‌الاسلام افتخاری بابیان اینکه مردم منطقه از مدیریت بحران گلایه دارند و برخی از این گلایه‌ها و نارضایتی‌ها نیز به‌حق است عنوان داشت: تا به امروز مدیریت بحران منطقه اشکالاتی داشت که با حضور نماینده ولی‌فقیه و استاندار محترم و دیگر مسئولان، اوضاع خدمت‌رسانی به مردم آسیب‌دیده رو به بهبودی است.
وی ادامه داد: تقسیم‌بندی‌هایی میان نهادهای حاکمیتی و مردمی انجام‌شده و خدمات لازم به مردم خواهد رسید.
مدیرکل تبلیغات اسلامی استان کهگیلویه و بویر احمد با اشاره به وعده‌های مسئولان کشوری در رابطه با ساخت منازل تخریب‌شده شهر سی سخت بیان کرد: برای ساخت منازل مناطق زلزله‌زده توسط مسئولان کشوری وعده‌هایی داده‌شده که امیدواریم با به ثمر رسیدن این وعده‌ها، خانه‌های آسیب‌دیده مناطق زلزله زده بازسازی شوند.
حجت‌الاسلام افتخاری با تأکید بر مشکل اسکان مردم زلزله‌زده تا زمان ساخت منازل تصریح کرد: نکته حائز اهمیت، مدت‌زمان ساخت خانه برای زلزله‌زدگان است که این روند بسیار زمان‌بر است و در این فاصله اسکان در چادر با توجه به آب‌وهوای این منطقه مشکل‌ساز است لذا باید این مسئله با استفاده از کانکس و یا موارد دیگر حل شود.
وی در پایان خاطرنشان کرد: امیدواریم که دولت برای رفع مشکل مسکن مناطق زلزله‌زده شهرستان دنا تمهیداتی بیاندیشد و ترتیبی اتخاذ کند همچنین باید برای جمع‌آوری کمک‌های مردمی درزمینهٔ اسکان موقت و ساخت منازل برنامه‌ریزی دقیق انجام شود.
 
 


کد مطلب: 66358

آدرس مطلب: http://www.bayanema.ir/news/66358/مدیریت-بحران-گلایه-مند-یم

بيان ما
  http://www.bayanema.ir