۰
تاریخ انتشار
دوشنبه ۱۱ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۴۴
کد مطلب : ۶۶۹۷۶
با انتخاب 118 اثر

برگزیده های جشنواره «هنر زنده است» اعلام شدند


به گزارش  بیان ما و به نقل از روابط عمومی انجمن سینمای جوانان ایران  ، بخش فیلم جشنواره «هنر زنده است» در ۵ عنوان برگزار می‌شود و بنا به تشخیص هیات داوران آثار گروه‌های مختلف شرکت کننده در این بخش رقابتی مورد ارزیابی هیأت داوران قرار می‌گیرد.
در اولین دوره جشنواره «هنر زنده است» کمال تبریزی دبیر و مازیار رضاخانی مدیر اجرایی بخش فیلم بوده‌اند و نیکی کریمی، رضامیرکریمی، شهرام مکری و پیمان معادی داوری آثار این بخش را برعهده‌ دارند.
اسامی ۱۱٨ اثر منتخب ۵ عنوان بخش فیلم جشنواره «هنر زنده است» به شرح زیر است:
فیلم‌های داستانی بلند- ٨ اثر:
۱- بی سر (کاوه سجادی حسینی)، ۲- پیرمردها نمی‌میرند (رضا جمالی)، ۳- پل هوایی (حسین شهبازی)، ۴- یکشنبه، آکاردئون گل‌های شمعدانی (شراره سروش)، ۵- جیغ بنفش مورچه‌ها (مهدی رضایی)، ۶- اگر جایی هستی که من نیستم (رضا سلیمان‌تاش)، ۷- تکنوازی روی یخ‌های شناور (روح‌الله صدیقی)، ۸- لجن‌خوار (محمد اسدنیا)
فیلم‌های مستند بلند-۴ اثر:
۱- فراموشخانه (سهند سرحدی)، ۲- سرباز شماره صفر (محمد سلیمی‌راد)، ۳- چشم ایرانی (ساسان فلاح‌فر)، ۴- آینه‌دار (پویان کاظمی)
فیلم‌های مستند کوتاه- ۲۴ اثر:
۱- نفس‌خوار (سیدمحمد محمدی‌سرشت و علی سلمانی)، ۲- قحط‌الرجال (محسن عسکری‌زاده)، ۳- دنیای رنگی (محمدرضا شهبانی‌نوری)، ۴- سمینه (محسن شکری)، ۵- برانازا (برادر خشکی‌ها) (علی اسدی، رسول داوری دولت‌آبادی)، ۶- گلک (سیروس کفاش)، ۷- کاکل (هادی ثابت شوکت آباد)، ٨- آمیتاباچان علیه آمیتاباچان (مهرداد سهامی)، ۹- شیرینی فروش (حدیث مهرانپور)، ۱۰- همه نیمه من (مهدی برزکی)، ۱۱- قلعه آرامش (سوسن دادخواه)، ۱۲- من هنرمند نیستم (سیما ابراهیمی)، ۱۳- از خاک (مهدی میرزایی)، ۱۴- ۳۳۰ سی‌سی خاطره (الهام معروفی)، ۱۵- قاف به قاف قلعه (مجتبی حسینی مرشدی)، ۱۶- شکرخانه (شایان سلطان‌زاده)، ۱۷- خونه ما (سام سلیمانی، ایمان حمیدی)، ۱٨- اجاق (علی بلندنظر)، ۱۹- جومونگ (رحیم صدر)، ۲۰- حاج‌ابوالقاسم قناد و پسران (مهرداد خاکی)، ۲۱- عهد قدیم (علی سلطانی)، ۲۲- همه چیز درباره آرزو (کتایون جهانگیری)، ۲۳- جدال (احسان فرنام)، ۲۴- آزما (اولین زنان مهندس ایران) (میثاق قبادی، فاطمه توانایی)
فیلم‌های کوتاه داستانی-۶۲ اثر:
۱-گوشزد (مهدی کشتکار)، ۲- اجباری (محمد جواد خورشا)، ۳- شرعی (داریوش شهبازی)، ۴- نام مرده (حسین میرزامحدی)، ۵- غیرقابل‌فروش (مهرداد نادر)، ۶- خون‌بس (مسعود بابابی)، ۷- محاق (کیوان عدالتی‌فرد)، ٨- پیاده‌رو (مهدی سلمانی)، ۹- زبان‌سنگی (رضا ساویس)، ۱۰- قبل از تاریکی (مصیب حنایی)، ۱۱- تخت آبی (علیرضا کاظمی‌پور)، ۱۲- پشت پنجره‌ها (مهدی جلیل‌ایروانی)، ۱۳- همه بهم می‌گن عموکریم تو هم بگو عموکریم (ایمان بیات‌فر)، ۱۴- تاوان (مانی مهدی‌پور)، ۱۵- منهای ۲ (کیارش اردشیرپور)، ۱۶- وضعیت اورژانسی (مریم اسمی‌خانی)، ۱۷- شنل (نغمه مقصودلو)، ۱٨- آخرین شانس (مهدی تقی‌پور)، ۱۹- لالایی (علیرضا تقاصی)، ۲۰- اعلامیه (معین ضرابی)، ۲۱- استرالت (جواد حکمی)، ۲۲- سنگ‌بال (آمین صحرایی)، ۲۳- تایلیور (اکبر روح)، ۲۴- خوشحالی (مصطفی تلاشی)، ۲۵- کودک و قزاق (مهرداد محبعلی‌زاده)، ۲۶- بلیت‌هایی به بهشت (پویا بادکوبه)، ۲۷- رختکن (عاطفه رحمانی)، ۲٨- منفی یک (امیدرضا خیرخواه)، ۲۹- خاکستر (سعیده دلیریان)، ۳۰- گشته نهان از من (نوید ترابی)، ۳۱- دندون لق (سامان خیراندیش)، ۳۲- شکارچی (آرش کلهر)، ۳۳- خودکار قرمز (محمد عباسی)، ۳۴- عزیز (مهدی برزکی)، ۳۵- چشم (امید سیفی)، ۳۶- بعدی (سعید صادقی سرارودی)، ۳۷- پاسپورت (کوشا افراسیابی)، ۳٨- دویدن (محسن رحمانی)، ۳۹- آب شدن تدریجی یک دانه برف (میثم مظفری)، ۴۰- صبحانه‌ای برای یک نفر (سیدمهدی امیری دشت بیاض)، ۴۱- آوا (ساسان کریمی)، ۴۲- آیدین (میرعباس خسروی‌نژاد)، ۴۳- صحنه (امیر مهندسیان)، ۴۴- ونوشه (مهدی حیدری)، ۴۶- بی‌ریختی (محمد رحمتی)، ۴۷- چندش (رضا نجاتی)، ۴۸- داغی (فاطمه محمدی)، ۴۹- سگ (محمدحسن یاسایی)، ۵۰- لئو (معین روح‌الامینی)، ۵۱- به وقت یلدا (مصطفی کیاء)، ۵۲- انکاس (محمود شاکری)، ۵۳- حتی یک ساعت دیرتر (سیدپرویز شجاعی)، ۵۴- خوره (بهنام معتمدی)، ۵۵- من، هستم (علیرضا ملک‌محمودی)، ۵۶- زیارت (زهرا نیکخواه)، ۵۷- بیچاره (محمد کریمی، امیر احمدقزوینی)، ۵۸- او (مهدی شاه‌پیری)، ۵۹- لذت‌های گناه‌آلود (مهدی فردقادری)، ۶۰- برف سفید سرگردان (محمدرضا وطن‌دوست)، ۶۱- ضدضربه (عادل تبریزی)، ۶۲- طولانی‌تر از همیشه (فرزین سعید).
فیلم‌های انیمیشن- ۲۰ اثر:
۱- روزی روزگاری در جهان (بابک بیگی)، ۲- زرتاجنامه (ریحانه مستوفیان)، ۳- راهی (بهروز سلیمانی نظیر)، ۴- بهشت (مجیدرضا عیوضی)، ۵- نمکی (ریحانه کاوش، علی رئیسی)، ۶- بابا یاد داد (کردمان پویش)، ۷- بچه زمستون (محمد گودرزی)، ۸- گرگ و میش (امید سیفی)، ۹- قهرمانان تاریکی (حسام حسینی، عباس حسین‌زاده)، ۱۰- خولانه‌وه (هژیر اسعدی)، ۱۱- طول موج (محمدرضا هاشمی‌نسب، طه هاشمی‌نسب)، ۱۲- درخت ترش (اکبر ترابپور)، ۱۳- هدیه بابا (مهدی جهانگیری مشرف)، ۱۴- ناقل‌های ناقلا (عاطفه معصومی)، ۱۵- همراه (جعفر میرناصری)، ۱۶- دوراهی (جعفرصیادی)، ۱۷- این یک دستور است (آزاد صادقی)، ۱۸- هبوب (مهسا سامانی)، ۱۹- وقتی پرنده باشی (هدی بهرامی)، ۲۰- نوستالژیا (دنیا کرم‌زاده).
 
گفتنی است انجمن سینمای جوانان ایران با فیلم‌های کوتاه : شرعی (داریوش شهبازی)، اجباری (محمد جواد خورشا)، قبل از تاریکی (مصیب حنایی)، وضعیت اورژانسی (مریم اسمی‌خانی)، استارلت (محمدجواد حکمی)، عزیز (مهدی برزکی)،  بعدی (سعید صادقی سرارودی)، آیدین (میرعباس خسروی‌نژاد)،  صحنه (امیر مهندسیان)، بی‌ریختی (محمد رحمتی)،  چندش (رضا نجاتی)، داغی (فاطمه محمدی)، لذت‌های گناه‌آلود (مهدی فردقادری)، برف سفید سرگردان (محمدرضا وطن‌دوست)، ضدضربه (عادل تبریزی)، طولانی‌تر از همیشه (فرزین سعید) در بخش داستانی، ۳۳۰ سی‌سی خاطره (الهام معروفی)، اجاق (علی بلندنظر)، جومونگ (رحیم صدر) در بخش مستند و خولانه‌وه (هژیر اسعدی)، درخت ترش (اکبر ترابپور)، نوستالژیا (دنیا کرم‌زاده) در بخش انمیشن در این جشنواره  حضور دارد.
 
آثار بخش فیلم نخستین دوره جشنواره آنلاین «هنر زنده است» از ۱۰ تا ۲۰ اسفند ۹۹، بر اساس جدولی که متعاقبا منتشر خواهد شد، برای فیلمسازان بخش فیلم کوتاه در سالن شماره ٨ باغ کتاب و به طور همزمان برای بخش داوری جمعی اهالی رسانه و منتقدان در سالن اصلی پردیس موسیقی و تئاتر باغ کتاب به روی پرده خواهد رفت.
 
 
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما