۰
تاریخ انتشار
چهارشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۱۷:۰۴
کد مطلب : ۶۷۹۹۳

شاهزاده بحرینی ۲۰۰۰ دوز واکسن کرونا به نپال قاچاق کرد

شاهزاده بحرینی ۲۰۰۰ دوز واکسن کرونا به نپال قاچاق کرد
به گزارش بیان ما به نقل از خبرگزاری فرانسه، یک شاهزاده بحرینی که قصد صعود به قله اورست را داشت با دو هزار دوز واکسن کرونا در نپال متوقف شد.
منابع دیپلماتیک مدعی شدند شیخ محمد حمد محمد آل خلیفه، که روز دوشنبه وارد کاتماندو شد، قصد داشت دوز‌های واکسن آسترازنکا را به یک روستا اهدا کند.
سخنگوی سازمان امور دارویی نپال، روز چهارشنبه به خبرگزاری فرانسه گفت دوز‌های واکسن بدون رعایت مراحل لازم و بدون مجوز قبلی از طرف دفتر ما معرفی شده است. ما در حال بررسی و تصمیم گیری در مورد استفاده از آن‌ها هستیم.
شاهزاده و تیم او، که شامل اعضای گارد سلطنتی بحرین هستند، به نپال بازگشتند. این گروه قبلاً در ماه اکتبر به دو قله هیمالیا، ماناسلو (۸۱۶۳ متر)، هشتمین قله بلند جهان و لوبوش (۶۱۱۹) صعود کرده بودند.
سپس مقامات، علی رغم بسته بودن مرز‌ها به دلیل همه گیری ویروس کرونا، اجازه ورود ویژه به شاهزاده بحرینی و گروه وی را دادند. نپال اکنون مرز‌های خود را به روی کوهنوردان باز کرده است و شاهزاده و تیمش از اولین کسانی بودند که به آنجا آمدند.
بر اساس شورای جهانی سفر و جهانگردی، عدم حضور کوهنوردان و کوهنوردان خارجی به اقتصاد این کشور فقیر که گردشگری ۸ درصد از تولید ناخالص داخلی آن را تشکیل می‌دهد و بیش از یک میلیون شغل ایجاد می‌کند، آسیب وارد کرده است.
کوهنوردان باید قبل از شروع سفر خود هفت روز قرنطینه را رعایت کنند و آزمایش منفی کرونا ارائه دهند. نپال پس از دریافت یک میلیون دوز واکسن آسترازنکا از هند، روند واکسیناسیون خود را در ماه ژانویه آغاز کرد.
منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما