۰
تاریخ انتشار
يکشنبه ۱۵ فروردين ۱۴۰۰ ساعت ۰۸:۲۰
کد مطلب : ۶۹۳۶۵

تعیین تکلیف ۲ طرح مربوط به ساماندهی معلمان در مجلس

تعیین تکلیف ۲ طرح مربوط به ساماندهی معلمان در مجلس
به گزارش بیان ما؛ حجت‌الاسلام احمدحسین فلاحی سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با اشاره به طرح ساماندهی معلمان غیر رسمی اظهار داشت: این طرح در حال حاضر در کارگروه آموزش و پرورش کمیسیون در حال بررسی و ارزیابی است.
وی افزود: با توجه به بررسی بودجه در مجلس جلسات کمیسیون‌های تخصصی برگزار نمی‌شد که در سال جدید ارزیابی طرح‌ها و لوایح از جمله طرح ساماندهی معلمان غیر رسمی در کمیسیون آموزش از سرگرفته می‌شود.
سخنگوی کمیسیون آموزش مجلس، با بیان اینکه تعیین تکلیف وضعیت حدود 200 هزار معلم غیر رسمی در کشور یکی از مهمترین محورهای طرح مذکور است، اضافه کرد: بخش مهمی از بار آموزشی کشور بر دوش این معلمان است که لازم است وضعیت این نیروها هر چه سریع‌تر تعیین تکلیف و ساماندهی شوند.
حجت‌الاسلام فلاحی ادامه داد: طرح ساماندهی این معلمان در دستورکار کمیسیون آموزش و تحقیقات است و قطعاً همه معلمان از جمله حق‌التدریس‌ها، نهضتی‌ها، پیش دبستانی‌ها و خرید خدماتی‌ها بر اساس این طرح به نحوی به صورت رسمی جذب خواهند شد؛ همچنین بر اساس این طرح جذب بهترین افراد از طریق دانشگاه فرهنگیان و شهید رجایی مدنظر است.
وی درباره زمان بررسی طرح ساماندهی معلمان غیر رسمی در جلسه علنی مجلس، گفت: با توجه به اهمیت موضوع احتمالا طرح مذکور از اولویت دستورکارهای جلسه علنی مجلس در سال جدید قرار خواهد گرفت.
سخنگوی کمیسیون آموزش مجلس بیان کرد: علاوه بر این طرح دیگری تحت عنوان ساماندهی منابع انسانی آموزش و پرورش نیز در دستورکار کمیسیون قرار دارد که در سال جدید در دستورکار کمیسیون قرار خواهد گرفت.
 
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما