۰
تاریخ انتشار
يکشنبه ۱۵ فروردين ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۱۴
کد مطلب : ۶۹۴۲۶
رئیس هیأت مدیره انجمن شرکت‌های زنجیره گوشت کشور:

تزریق 1700 تن مرغ به بازار/ بازار اشباع شد/قیمت مرغ کاهش یافت

تزریق 1700 تن مرغ به بازار/ بازار اشباع شد/قیمت مرغ کاهش یافت
به گزارش بیان ما؛ عبدالعلی طهماسبی رئیس هیأت مدیره انجمن شرکت‌های زنجیره گوشت کشور  گفت: با تزریق گسترده مرغ به بازار که از دو روز پیش آغاز شده، قیمت مرغ در بازار متعادل شده و به نرخ مصوب 24 هزار و 900 تومان  رسیده است، اما برای ثبات قیمت، تولید باید حداقل 15 درصد افزایش یابد.

وی افزود: شب گذشته از سه استان گیلان،‌ مازندران و گلستان یک‌هزار تن و از استان‌های دیگر 700 تن به بازار تهران تزریق شد و امروز بازار کاملاً اشباع شده است و در تمام نقاط شهر قیمت به کیلویی 24 هزار و 900 تومان به فروش می‌رود، مگر اینکه کسی تخلفی بکند.

طهماسبی گفت: این تزریق مرغ در روزهای آتی هم اجرایی خواهد شد و هم‌اکنون معاونان وزارت جهاد کشاورزی در سه استان شمالی حضور دارند تا مراحل عرضه مرغ به بازار و به استان‌های دیگر به ویژه به تهران ادامه یابد.

وی در پاسخ به سؤال خبرنگار فارس که چه تضمینی برای ادامه‌دار بودن تزریق مرغ به بازار وجود دارد، گفت:‌ آمارهای سامانه مدیریت اطلاعات صنعت طیور (سماصط) نشان می‌دهد که جوجه‌ریزی به طور کامل انجام شده و نیاز کشور را در روزهای آتی برآورده می‌‌کند، ضمن اینکه تجربه گذشته نشان می‌دهد تزریق 800 تا 900 تن مرغ به میدان بهمن نیاز تهران را کاملاً برآورده می‌کند در حالی که شب گذشته 1700 تن از استان‌های دیگر به تهران مرغ آمده به علاوه خود استان هم تولید دارد.
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما