۰
تاریخ انتشار
يکشنبه ۱۵ فروردين ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۱۵
کد مطلب : ۶۹۴۲۷

55 درصد «سالمندان» مراکز نگهداری بهزیستی واکسن کرونا دریافت کردند

55 درصد «سالمندان» مراکز نگهداری بهزیستی واکسن کرونا دریافت کردند
به گزارش بیان ما؛ مصطفی سراج، مدیرکل مراکز توانبخشی و مراقبتی سازمان بهزیستی در شبکه خبر با اشاره به فرآیند واکسیناسیون سالمندان در مراکز نگهداری سازمان بهزیستی، اظهار داشت: از اوایل فروردین کار واکسیناسیون سالمندان شروع شده و بیماران روانی و مزمن تحت واکسیناسیون قرار گرفتند.

وی ادامه داد: 14 هزار نفر از سالمندان و 7 هزار پرسنل در مراکز نگهداری سازمان بهزیستی قرار دارند؛ضمن اینکه در فاز اول، 20 هزار واکسن در اختیار ما قرار گرفت و تا کنون بیش از 10 هزار واکسن تزریق شده و در مجموع 55 درصد سالمندان در مراکز نگهداری این سازمان واکسن را تزریق کرده‌اند.

مدیرکل مراکز توانبخشی و مراقبتی سازمان بهزیستی با اشاره به اینکه کار واکسیناسیون سالمندان در مراکز نگهداری در همه استان‌ها در حال انجام است، گفت:‌البته در برخی استان‌ها این کار به صورت 100 درصد انجام شده؛ مانند استان‌های گیلان، آذربایجان غربی، کردستان که بیش از 90 درصد سالمندان در مراکز نگهداری واکسینه شدند.

سراج تصریح کرد: فاصله بین دو دوز تزریق واکسن 28 روز است که در برخی استان‌ها مرحله دوم نیز شروع شده؛ ضمن اینکه باید گفت فرآیند واکسیناسیون مقداری کند است؛ چرا که قرار بود تا پایان اسفند ماه سال گذشته واکسیناسیون کل سالمندان انجام شود، اما اکنون 55 درصد تحقق پیدا کرده است.

وی با اشاره به فرآیند تزریق واکسن به سالمندان در مراکز نگهداری سازمان بهزیستی، ابراز داشت: اخذ رضایت، سوابق پزشکی و نوع بیماری سالمندان مورد توجه قرار می‌گیرد.

مدیرکل مراکز توانبخشی و مراقبتی سازمان بهزیستی اضافه کرد: قریب 75 هزار نفر تحت پوشش ما در مراکز اقامتی هستند که شامل 51 هزار مددجو در مراکز اقامتی و 21 هزار پرسنل می‌شوند که امیدواریم واکسیناسیون آنها طی چند ماه آتی انجام شود.

سراج درباره واکسیناسیون سالمندان و معلولان ساکن در منازل، یادآور شد: این افراد نیز در گروه‌های بعدی دریافت واکسن قرار دارند.

وی در پاسخ به این پرسش که «آیا خانواده‌های تحت پوشش می‌توانند برای دریافت واکسن اقدام کنند؟»، گفت:‌ وزارت بهداشت بر اساس گروه‌بندی که انجام داده است این کار را انجام می‌دهد و در این مرحله نیز سهمیه‌ای برای ما قائل نشده و در صورت اتخاذ تصمیم اطلاع‌رسانی لازم صورت می‌گیرد.
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما