۰
تاریخ انتشار
دوشنبه ۱۶ فروردين ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۲۶
کد مطلب : ۶۹۴۵۱

آویشن،گیاهی خوشبو

آویشن،گیاهی خوشبو
گیاه آویشن
آویشن گیاهی تند از خانواده نعناع است که به دلیل رایحه و عطر و طعم برگ های خشک و بالای گل های آن شناخته می شود. آویشن بومی اوراسیا است و در تمام دنیا کشت می شود. برای طعم دادن به طیف وسیعی از غذاها از جمله مرغ ، ماهی ، تخم مرغ ، گوشت ، سس ، سوپ ، سبزیجات ، پنیرها و پاستاها استفاده می شود. این یکی از گیاهانی است که برای طعم دادن استفاده می شود و یک چاشنی مشخص در غذای سنتی خرگوش انگلیسی است. جز اصلی روغن اساسی آن تیمول یا کافور آویشن است که در ساخت عطر و مواد آرایشی استفاده می شود. برخی از انواع آویشن به عنوان پوشش زمینی زینتی رشد می کنند.
آویشن یک درختچه کوچک کم رشد است و معمولاً به صورت یک ساله کشت می شود ، اگرچه می تواند به عنوان یک گیاه همیشه سبز در آب و هوای گرم به حیات ادامه دهد. ساقه ها تا حدی چوبی هستند و برگ های ساده ای دارند که بیضی شکل تا خطی هستند و به صورت مخالف قرار گرفته اند. گل های ریز لوله ای به صورت حلقوی در امتداد ساقه ها منتقل می شوند و به طور معمول به رنگ بنفش یا سفید هستند. زنبورها به گل ها جذب می شوند و عسل آویشن صدها سال است که مشهور است.
آویشن دارای کاربردهای غذایی ، دارویی و زینتی است. از گل ، برگ و روغن آویشن برای درمان طیف وسیعی از علائم و شکایات استفاده شده است.

                                    مریم گلی چیست؟

حقایقی درباره آویشن
تصور می شود که آویشن دارای خواص ضد باکتری ، حشره کش و احتمالاً ضد قارچ است.
مردم در طول تاریخ از آویشن برای مومیایی کردن و محافظت در برابر مرگ سیاه استفاده می کردند.
اشکال آویشن شامل گیاهان تازه و خشک و روغن ضروری است.
                                  
خواص آویشن
آویشن یکی از دسته ترکیبات طبیعی است که به عنوان بیوسید شناخته می شود. این ها موادی هستند که می توانند ارگانیسم های مضر را از بین ببرند ، مانند باکتری های عفونی. آویشن که در کنار سایر بیوسیدها مانند کارواکرول استفاده می شود ، دارای خواص ضد میکروبی قوی است.
یک مطالعه از سال 2010 نشان می دهد که آویشن می تواند مقاومت باکتریایی را در برابر داروهای رایج ، از جمله پنی سیلین کاهش دهد.
کشتن پشه ببر
پشه ببر بومی مناطق گرمسیری و نیمه گرمسیری جنوب شرقی آسیا است.
یک تیم در دانشگاه ملی چونگ بوک در کره جنوبی گزارش دادند که ترکیبی از تیمول ، آلفا ترپینن و کارواکرول در از بین بردن لارو پشه ببر موثر است.
فشار خون بالا
محققان دانشگاه بلگراد صربستان دریافتند که عصاره آبی به دست آمده از آویشن وحشی باعث کاهش فشار خون در آزمایشات روی موش ها می شود.
عفونت های باکتریایی منتقله از طریق غذا
یک تیم در مرکز مطالعات علوم دامی و دامپزشکی ، پرتغال ، فعالیت ضد میکروبی روغن های اساسی استخراج شده از روغن آویشن را بررسی کردند. آن ها مشاهده کردند که روغن آویشن در برابر سویه های مقاوم باکتری های استافیلوکوک ، انتروکوک ، اشریشیا و سودوموناس موثر است.
سرطان روده بزرگ
یک مطالعه منبع معتبر که در لیسبون ، پرتغال انجام شد ، نشان داد که عصاره آویشن بنه ممکن است از افراد در برابر سرطان روده بزرگ محافظت کند.
سرطان پستان
محققان در ترکیه تأثیر آویشن وحشی بر فعالیت سرطان پستان و به طور خاص تأثیر آن بر آپوپتوز یا مرگ سلولی و وقایع مربوط به ژن در سلول های سرطانی پستان را بررسی کردند.
عفونت مخمر
قارچ یک علت شایع عفونت های مخمری در دهان و واژن است ، یک بیماری مکرر به نام "برفک".
طولانی شدن پایداری روغن های پخت و پز
اکسیداسیون لیپیدها یک مشکل جدی در هنگام پردازش و نگهداری مواد غذایی است. این می تواند باعث از بین رفتن کیفیت ، ثبات ، ایمنی و ارزش غذایی مواد غذایی شود.
دانشمندان از ورشو ، لهستان ، بررسی کردند که آیا عصاره آویشن ممکن است باعث ماندگاری روغن آفتابگردان در دماهای مختلف شود یا خیر.
مشکلات شایع پوستی
مشکلات پوستی در سراسر جهان شایع است. در برخی از کشورها ، داروهای گیاهی داروهای مهمی هستند.
یک تیم در دانشگاه آدیس آبابا ، اتیوپی ، مطالعه ای را برای ارزیابی مزایای درمانی 10 درصد کرم عصاره بابونه و 3 درصد کرم ضد قارچ اسانس آویشن برای ضایعات مشابه اگزما انجام دادند.
آکنه
دانشمندان از لیدز ، انگلیس ، اثرات تنتورهای مرم ، گل همیشه بهار و آویشن را بر روی پروپیونی باکتریوم آکنه باکتری عامل آکنه آزمایش کردند. آن ها دریافتند که ممکن است آویشن در درمان آکنه موثر باشد.
               
تاریخچه آویشن
مصریان باستان از آویشن به عنوان مایعی مومیایی کننده استفاده می کردند. در یونان باستان از آویشن به عنوان بخور معابد استفاده می کردند و آن را به آب حمام می افزودند.
رومی ها از آویشن به عنوان طعم دهنده پنیر و نوشیدنی های الکلی استفاده می کردند. همچنین گفته می شود که این داروها به عنوان دارویی برای افراد مالیخولیایی یا خجالتی ارائه می شود. ارتش روم هنگام تسخیر زمین ، آویشن را به جزایر انگلیس معرفی كرد.
بقراط ،آویشن را برای بیماری ها و شرایط حاد تنفسی توصیه می کند. مردم آویشن را در باغ ها می کارند و آن را در حومه شهر جمع می کنند.
هنگامی که مرگ سیاه در دهه 1340 اروپا را فرا گرفت ، مردم برای محافظت از خود از آویشن استفاده می کردند.
                                             
                                          گیاه جعفری را بهتر بشناسیم

خواص دارویی آویشن
آویشن برای تورم (التهاب) مجاری اصلی تنفسی در ریه (برونشیت) ، سرفه ، ریزش مو، مشکلات معده و بسیاری از موارد دیگر استفاده می شود.
آویشن برای کاهش فشار خون
یک مطالعه نشان داد که یک عصاره قادر به کاهش قابل توجه ضربان قلب در موش های دارای فشار خون بالا است و همچنین می تواند کلسترول آنها را کاهش دهد.
یک روش مطمئن برای استفاده از آویشن برای کمک به کاهش ضربان قلب این است که آن را جایگزین نمک در غذاهای خود کنید
آویشن برای جلوگیری از سرفه
اسانس آویشن که از برگهای آن بدست می آید اغلب به عنوان داروی طبیعی سرفه استفاده می شود. در یک مطالعه منبع معتبر ، ترکیبی از برگهای آویشن و پیچک به کاهش سرفه و سایر علائم برونشیت حاد کمک کرد.
دفعه دیگر که با سرفه یا گلودرد روبرو شدید ، سعی کنید مقداری چای آویشن بنوشید.
آویشن برای تقویت مصونیت شما
دریافت هر روز ویتامین های مورد نیاز بدن می تواند چالش برانگیز باشد. خوشبختانه ، آویشن مملو از ویتامین C است و همچنین منبع خوبی از ویتامین A است. اگر احساس می کنید که سرما خورده است ، آویشن می تواند به شما کمک کند تا سلامتی شما را بهبود بخشد.
یکی دیگر از فواید آویشن برای سلامتی: منبع خوبی از مس ، فیبر ، آهن و منگنز است.

آویشن برای ضد عفونی کردن
کپک یک آلاینده معمول هوا در عین حال بالقوه خطرناک است که می تواند در خانه شما کمین کند. پس از شناسایی آن ، اقدامات لازم را برای یک بار برای همیشه از بین بردن آن انجام دهید. روغن آویشن ممکن است پاسخی برای غلظت کم قالب باشد.
اسانس آویشن و تیمول دارای بسیاری از خواص قارچ کش است. در مورد منابع معتبر تحقیق کنید که می توان از آن به عنوان ضدعفونی کننده در خانه هایی که غلظت کمی از قالب وجود دارد استفاده کرد.
آویشن برای از بین بردن آفات
تیمول همچنین یکی از عناصر سازنده بسیاری از سموم دفع آفات است - چه در فضای باز و چه در محیط داخلی - و معمولاً برای هدف قرار دادن باکتری ها و ویروس ها ، همچنین موش ها ، موش ها و سایر آفات حیوانات استفاده می شود.
یک مطالعه اخیر نشان داده است که عصاره آویشن می تواند پشه ها را دفع کند ، اما رشد آن در باغ شما کافی نیست. به منظور دستیابی به بهترین نتایج مبارزه با آفات ، برگهای آویشن را بین دستان خود بمالید تا روغن اساسی آن آزاد شود.

آویشن برای بوی خوب
محصولات ارگانیک و طبیعی مراقبت از پوست اکنون در بیشتر خرده فروشان یافت می شود و بسیاری از آنها حاوی آویشن هستند.
به لطف خاصیت ضد عفونی کننده و ضد قارچ ، یک ماده رایج در دهانشویه است. آویشن همچنین یکی از عناصر محبوب در دئودورانت های طبیعی است و اغلب در گلدان وجود دارد.
آویشن برای مقداری غذای خوب
آویشن ماده ای شگفت انگیز است که در آشپزی در سراسر جهان ، به ویژه در فرانسه ، ایتالیا و سراسر مدیترانه استفاده می شود.
آویشن یکی از مواد اصلی تشکیل دهنده سس پستو است که می توانید از آن به عنوان چاشنی استفاده کنید یا به ماکارونی یا برنج اضافه کنید.
در نهایت آویشن دارای طیف وسیعی از خواص دارویی است که افراد امروزی می توانند از آن به عنوان ماده ای مفید استفاده کنند.
 
 
 
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما