۰
تاریخ انتشار
دوشنبه ۱۶ فروردين ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۴۵
کد مطلب : ۶۹۴۷۱
انتقاد پیشکسوت قرآنی :

سازمان‌ها و نهادهای قرآنی با هم همدل نیستند

به گزارش بیان ما و به نقل ازسازمان دارالقرآن الکریم سازمان تبلیغات اسلامی، این پیشکسوت قرآنی کشورمان در حضور جمعی از مدیران، فعالان، اساتید و پیشکسوتان قرآنی کشور و نیز مدیران جهاد دانشگاهی با اشاره به برنامه‌ریزی برای برگزاری سلسله نشست‌هایی با همت ایکنا و سازمان اوقاف و امور خیریه، گفت: تا زمانی که تشتت در جامعه قرآنی برطرف نشود، وضعیت به همین منوال خواهد بود. تا زمانی که وضعیت ساختار مسائل قرآنی کشور در یک سازمان منسجم واحد و تعریف نشده و جایگاه اداری و حکومتی پیدا نکند، همین مشکلات را خواهیم داشت. خود سازمان‌ها و نهادهای قرآنی آن‌گونه که باید با هم همدل نیستند.
وی همچنین خواست که برای برگزاری نشست‌های برنامه‌ریزی شده، نظرسنجی صورت بگیرد تا مسائل اساسی و ضروری جامعه قرآنی با رعایت هر دو مولفه مادی و معنوی احصاء شود و در ادامه مورد بررسی قرار گیرد.
 
سلیمی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان این مطلب که  جامعه قرآنی خود را مقدم بر اقشار دیگر جامعه نداند گفت:  برخی از طبقات جامعه یک صدم امکانات ما را هم ندارند و قرآنی جماعت باید دیگران را مقدم بر خود بداند.
این پیشکسوت قرآنی با اشاره به وجود  آمار نگران کننده برخی بزه‌کاری‌ها در حوزه بانوان تصریح کرد: چگونه به ما اجازه می‌دهد در ارتباط با مطالبات مادی خودمان مسائلی را مطرح کنیم و شب‌ها به راحتی سر به بالین بگذاریم؟ به اعتقاد من جامعه قرآنی اول باید مطالبه کننده حقوق سایر اقشار این کشور در همه ابعاد باشد و در ادامه به دنبال حقوق خود برود. مگر آیات مربوط به ایثار برای ما کم خوانده شده است؟ مردم از ما انتظار بیشتری دارند. قرآنیان ما باید در صف اول تأثیرگذارانی باشند که سبک زندگی مهدوی که همان سبک زندگی قرآنی، علوی و فاطمی است، را در جامعه ترویج دهند و این کار با لطف خداوند بزرگ و شاگردان مکتب قرآن محقق خواهد شد.
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما