۰
تاریخ انتشار
دوشنبه ۱۶ فروردين ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۴۶
کد مطلب : ۶۹۵۰۴
سخنگوی دولت روسیه:

تحرکات مرزی روسیه تهدیدی برای اوکراین نیست

تحرکات مرزی روسیه تهدیدی برای اوکراین نیست
به گزارش بیان ما؛«دیمیتری پسکوف» سخنگوی دولت روسیه روز دوشنبه با رد ادعای کشورهای غربی گفت، تحرکات نظامی مرزی کشورش تهدیدی برای اوکراین محسوب نمی‌شود.

به نوشته خبرگزاری «رویترز»، سخنگوی کاخ کرملین در نشستی خبری تأکید کرد، نیروهای نظامی روسیه همواره به‌دنبال تأمین امنیت کشورشان هستند.

پسکوف با اشاره به تحریم‌های اخیر کی‌اف علیه مسکو هشدار داد، در آینده نزدیک، روابط روسیه و اوکراین هیچ جایگاهی نخواهد یافت.

هنگامی که از سخنگوی دولت روسیه درخصوص اقدام متقابل سوال شد، وی در پاسخ ضمن ابراز تأسف در این زمینه گفت: «همه چیز رو به وخامت است و این اصلاً چیز خوبی نیست».

امروز (دوشنبه)، «جوزپ بورل» بعد از مذاکره تلفنی با «دیمیتری کولبا» وزیر خارجه اوکراین از اقدامات نظامیان روسیه در نزدیکی اوکراین ابراز نگرانی کرد. وی تأکید کرد که اتحادیه اروپا از حاکمیت و تمامیت ارضی اوکراین حمایت می‌کند.

اوکراینی‌ها هفته گذشته روسیه را به استقرار نیروهای نظامی در اطراف مرزهای مشترک متهم کرده و مدعی شدند جدایی‌طلبان تحت حمایت روسیه به صورت سیستماتیک، آتش‌بس در شرق اوکراین را نقض می‌کنند.

در همین راستا، چهارشنبه شب،  وزارت دفاع آمریکا از تماس تلفنی میان رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا با همتایان روس و اوکراینی خبر داد.

سخنگوی وزارت دفاع آمریکا گفت: «واشنگتن از تشدید اوضاع در شرق اوکراین نگران بوده و از تحرکات نیروهای روسیه در مرز مطلع هستیم».

اوکراین  چندی پیش از کمک‌ نظامی چند صد میلیون دلاری آمریکا به کشورش شامل خودروهای زرهی، پهپاد و موشک‌های ضد تانک، خبر داد.
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما