۰
تاریخ انتشار
سه شنبه ۱۷ فروردين ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۳۶
کد مطلب : ۶۹۵۹۷
مقامات ایرانی در آستانه نشست کمیسیون مشترک برجام:

فقط یک گام و آن هم لغو همه تحریم‌های آمریکا

فقط یک گام و آن هم لغو همه تحریم‌های آمریکا
به گزارش بیان ما؛ ساعت ۱۷ امروز به وقت تهران (۱۴:۳۰ به وقت وین) ۱۷ فروردین ماه شهر وین میزبان نشست کمیسیون مشترک برجام با حضور هیأت‌های ایران و گروه ۱+۴ (آلمان،‌ فرانسه، انگلیس، روسیه و چین) و نماینده اتحادیه اروپاست. به همین منظور سید عباس عراقچی معاون سیاسی وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در رأس هیأتی برای شرکت در این نشست شب گذشته (دوشنبه) وارد شهر وین پایتخت اتریش شد.

در این سفر‌ نمایندگانی از سایر دستگاه‌ها از جمله بانک مرکزی، وزارت نفت و سازمان انرژی اتمی، عراقچی‌ را همراهی می‌کنند.
رایزنی‌های فنی در قالب نشست‌های کارشناسی در دو حوزه رفع تحریم‌ها و مسائل هسته‌ای از جمله مهمترین موضوعات در دستور کار این نشست است.

همچنین در حاشیه نشست کمیسیون، به روال معمول، جلسات دوجانبه با روسای سایر هیأت‌های ۱+۴ برگزار می‌شود و در این چارچوب، شامگاه دوشنبه دیدار دوجانبه‌ای با چین انجام شد و صبح امروز (سه‌شنبه) نیز دیدارهایی با هیأت روسیه و اتحادیه اروپا تنظیم شده است.

نشست حضوری امروز پس از آن برگزار می‌شود که روز جمعه ۱۳ فروردین ماه نشست مجازی کمیسیون مشترک برجام با حضور ایران و گروه ۱+۴ و نماینده اتحادیه اروپا برگزار و به دلیل اینکه مباحث مطرح شده به پایان نرسید، طرفین توافق کردند گفت‌وگوها را به صورت رو در رو در شهر وین ادامه دهند.
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما