۰
تاریخ انتشار
چهارشنبه ۱۸ فروردين ۱۴۰۰ ساعت ۰۸:۱۶
کد مطلب : ۶۹۶۴۶
رئیس کمیته امنیتی انتظامی ستاد ملی کرونا:

محدودیت تردد به عراق و ترکیه ادامه دارد

محدودیت تردد به عراق و ترکیه ادامه دارد
به گزارش بیان ما؛ حسین ذوالفقاری امروز در حاشیه نشست قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مقابله با کرونا در جمع خبرنگاران، گفت: جلسه امروز قرارگاه وضعیت بیماری در سطح کشور مورد بررسی قرار گرفت و بر اساس اعلام وزارت بهداشت در حال حاضر ۸۸ شهر قرمز و ۱۳۸ نارنجی داریم.

وی گفت: مقرر شد در این شهرهایی که اعلام شد اعمال محدودیت‌های کرونایی صورت بگیرد و همه دستگاه‌های عضو و همچنین استانداران سراسر کشور دستورالعمل‌های بهداشتی را در شهرستان‌ها با جدیت اعمال کنند. مسئولیت نظارت نیز بر عهده وزارت بهداشت است.

رئیس کمیته امنیتی انتظامی ستاد ملی کرونا افزود: همچنین کسانی که نقض مقررات داشتند و تست شأن مثبت بوده، اما قرنطینه را شکستند و به مسافرت رفتند تعداد قابل توجهی از این‌ها شناسایی شدند بعد از اینکه وزارت بهداشت آن‌ها را معرفی کرد به نیروی انتظامی اعلام شود که از آن طریق جریمه‌ای قانونی در این خصوص اعمال شود. هر بخش و استانی که پروتکل‌ها را رعایت نکند مورد پیگیری قرار خواهد گرفت.

ذوالفقاری افزود: درخصوص تردد با کشورهای همسایه نیز از قبل از عید محدودیت‌هایی را با کشور عراق اعمال کردیم و مجدداً برای دو هفته دیگر این محدودیت‌ها تمدید شد و به جز برای موارد ضروری و کارهای تجاری باقی موارد فعلاً لغو است.

وی ابراز داشت: برای ترکیه نیز با توجه به موافقت ریاست جمهوری و رئیس ستاد ملی مدیریت بیماری کشور در روز گذشته اعلام شد که تمام تورها مسافرتی به ترکیه لغو و تنها موارد اضطراری و تجاری آن هم با رعایت پروتکل‌ها امکان تردد دارند.

رئیس کمیته امنیتی انتظامی ستاد ملی کرونا تصریح کرد: مقرر شد هلال احمر با پشتیبانی وزارت بهداشت موضوع کنترل ترددها در مرزهای زمینی و هوایی را با جدیت ادامه دهند و تست‌های لازم را انجام دهند. به علاوه طرح محله محور برای غربالگری و انجام تست‌ها در راستای کنترل شیوع کرونا ادامه دارد.

ذوالفقاری تاکید کرد: هیچ کشوری مانند جمهوری اسلامی به مدت طولانی اعمال محدودیت‌های کرونا را اعمال نکرده است. ما از حدود ۵ ابان ماه طرح مدیریت هوشمند محدودیت‌ها در کشور را اجرا کردیم. در همین راستا بیشترین تشکر را باید از مردم کرد.

وی اظهار داشت: مصوبات ستاد ملی ملاک عمل ماست و هیچ پیشنهادی به ستاد ملی ارسال نشده مگر اینکه با اجماع نظر بوده باشد. ممکن است در مواردی اختلاف نظر وجود داشته باشد اما ملاک اصلی مصوبات ستاد است.
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما