۰
تاریخ انتشار
چهارشنبه ۱۸ فروردين ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۵۱
کد مطلب : ۶۹۶۹۸

بر اثر غفلت و سهل انگاری این استان قرمز شد

بر اثر غفلت و سهل انگاری این استان قرمز شد
به گزارش بیان ما
، دکتر سید محمد جمالیان بیان کرد: طبق آخرین اعلام وضعیت رنگ بندی کرونایی در تاریخ ۱۸ فروردین، تمام شهرستان های استان مرکزی به رنگ قرمز یا "خیلی پر خطر" قرار گرفته اند که وضعیت بحرانی و فوق العاده را برای مردم استان رقم خواهد زد.
 
وی افزود: روزهای خوبی پیش رویمان نیست و اگر مردم همکاری نکنند و شرایط به همین منوال ادامه داشته باشد، دچار شرایط فوق بحرانی تری می شویم و دیگر حتی تخت عادی برای بیماران نخواهیم داشت.
 
وی تاکید کرد: پیک چهارم کرونا با بقیه پیک های قبلی تفاوت دارد، به این دلیل که در موج های قبلی کرونای کلاسیک با علایم و میزان درگیری و ابتلاء کمتر وجود داشت، اما در این موج کرونای انگلیسی غالب شده و در استان در حال چرخش است که  با توجه به قدرت و سرایت بسیار بالایی که دارد در عرض کوتاهی میان مردم انتقال یافته و هم چنین عوارض و علائمی شدیدتری نسبت به کرونای کلاسیک دارد و همین امر موجب شده که حال عمومی مبتلایانی که در مراکز درمانی بستری می شوند، نسبت به موج های قبلی وخیم تر باشد.
 
دکتر جمالیان در ادامه خاطرنشان کرد: تنها راه نجات و خلاصی از این شرایط محدودیت ها و رعایت به جد مردم است.
 
رییس دانشگاه علوم پزشکی اراک در پایان از مردم استان خواست به خاطر کمک به بهتر شدن شرایط و خروج از وضعیت موجود و البته حفظ سلامتی خود و دیگران و عزیزانشان، پروتکل ها و محدودیت هایی که اعمال شده را رعایت و اجرا کنند تا هر چه سریعتر به شرایط مطلوب تر برگردیم.
  
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما