۰
تاریخ انتشار
چهارشنبه ۱۸ فروردين ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۰۸
کد مطلب : ۶۹۷۱۶

اثبات توانایی ایران با توسعه چشمگیر تربیت نیروی انسانی

اثبات توانایی ایران با توسعه چشمگیر تربیت نیروی انسانی
به گزارش بیان ما عزیزالله حبیبی، رئیس دانشگاه خوارزمی ظهار کرد: انقلاب اسلامی از زمانی که پا به عرصه وجود گذاشت مدل و راهکار خوبی برای کشور‌های جهان سوم قرار گرفت.
او افزود: در حال حاضر بیش از ۴۰ سالی است که نشان داده ایم استقلال سیاسی خوبی را در مقابل اسکتبار داریم بنابراین از نظر نظامی هم کشور ما توانسته پیروزی‌ها و توانمندی‌های خوبی را به عرصه جهانی نشان دهد.
حبیبی تصریح کرد: در بخش استقلال اقتصادی تنها زمینه‌ای است که نیازمند اندیشیدن تدابیر خوب و جامعه هستیم تا بتوانیم آن را به اجرا بگذاریم بنابراین برای رسیدن به این هدف لازم است تمام ابعاد فکری، نرم افزاری و سخت افزاری کشور را در این خصوص به خدمت گرفته شوند.
او با بیان اینکه در ایران توانمندی‌های بسیار خوبی داریم تاکید کرد: ذخایر بسیار ارزشمندی در کشور داریم و از آن مهم‌تر ذخیره انسانی توانا، فکور و فرهیخته‌ای در هر نسلی وجود دارد که باید به خوبی تربیت شوند و در عرصه علم و فناوری پا به صحنه بگذارند.
رئیس دانشگاه خوارزمی بیان کرد: اگر بتوانیم تربیت نیروی فرهیخته و حمایت مادی و معنوی فارغ التحصیلان را مورد حمایت قرار دهیم باید گفت که این افراد می‌توانند مشکلات کشور را یکایک حل کنند.
حبیبی گفت: توجه به علوم انسانی یکی از زمینه‌هایی است که دولتمردان و دانشگاهیان باید به آن توجه بیش از پیش داشته باشند، در این خصوص لازم است به رشد و توسعه خوب علوم انسانی اقدام کنیم که تا در بحث حکمرانی و حکومت بتواند بحث نظریه پردازی، دریافت الگو‌ها و مدل‌های خوب به راهنمایی ما بپردازند که در چنین شرایطی توانمندی‌های خوبی را به عرصه جهانی نشان خواهیم داد.
او اضافه کرد: ناگفته نماند که مدل‌ها و راهکار‌های خوبی هم برای ارتباط دانشگاه‌ها و صنعت لازم است که طراحی شوند تا بتوانند خلاء‌های موجود را مرتفع کند تا مشکلات صنعت رفع شوند و به جامعه دانشگاهی معرفی شوند.
رئیس دانشگاه خوارزمی افزود: برای دانشجویان و استادان هم مشوق‌ها و زمینه‌های حمایتی خوبی باید طراحی شوند تا بتوانند در این خصوص گام بردارند و به خوبی نقش ایفا کنند، همانطور که در برخی از زمینه‌ها تاکنون این توانمندی‌ها هم به جامعه خودمان و هم به جامعه جهانی مانند بحث فناوری‌های زیستی، فناوری‌های هسته ای، فناوری‌های مربوط به نان و تکنولوژی شناخته شده است که در صورت توسعه آن‌ها به استقلال خوب علمی و اقتصادی دست پیدا کنیم.
منبع:باشگاه خبرنگاران
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما