۰
تاریخ انتشار
چهارشنبه ۸ ارديبهشت ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۴۰
کد مطلب : ۷۱۹۹۴

مرعشی: سیستم «آشنا» برای جمع‌آوری گفت‌وگوها امن نبود

مرعشی: سیستم «آشنا» برای جمع‌آوری گفت‌وگوها امن نبود
به گزارش بیان ما ، سایت انتخاب گفت‌وگویی با حسین مرعشی از فعالان سیاسی اصلاح‌طلب و سخنگوی حزب کارگزاران سازندگی انجام داده است که بخش‌های مهم آن در ادامه می‌آید.
*ایده گفت‌وگوی محرمانه سیستم ریاست‌جمهوری خوب و دردسرساز بود
*اشتباه اصلی را در منتشر شدن فایل گفت‌وگوی محرمانه ظریف، سیستم ریاست‌جمهوری انجام داده است.
*این ایده شخص رئیس‌جمهور که وزرا را مکلف و وادار به انجام گفت‌وگوی عملکردی‌ای کند که ناگفته‌هایشان را در زمان مسئولیت بگویند، ایده خوب و دردسرسازی بود که حالا هم کمی دردسرساز شده است.
*سیستم «آشنا» برای جمع‌آوری گفت‌وگوها امن نبود
*متأسفانه سیستمی که آقای حسام‌الدین آشنا برای جمع‌آوری این گفت‌وگوها پیاده کرده و به‌کار گرفته بودند سیستم امنی نبود.
* بردن وزرا به یک استودیو در باغ کتاب تهران و گرفتن ناگفته‌های عملکردی از اعضای هیأت دولت کار پرریسکی است و دسترسی خیلی‌ها را به این فایل تسهیل کرده.
*الان مشخص نیست مخالفان ظریف این کار را کرده‌اند یا دلواپسان یا موافقان ظریف و یا نفوذی‌های خارجی. این روند کاری بود که مراقبت و امنیت بیشتری را می‌طلبید.
*همه اعضای دولت به‌جزدو نفر گفت‌وگوی محرمانه انجام داده‌اند
* تا آنجا که می‌دانم تقریبا همه اعضای هیأت دولت منهای اسحاق جهانگیری و محمود واعظی این گفت‌وگوهای عملکردی را انجام داده‌اند و سعید لیلاز و محمدفاضلی نیز مصاحبه‌کننده بوده‌اند.
*همه گفت‌وگوها هم ‌جز گفت‌وگوی وزیر اطلاعات که در وزارت اطلاعات و توسط بچه‌های آن مجموعه انجام شده، در یک استودیو در باغ کتاب بوده است.
*نظام جمهوری اسلامی از این اقدام ضرر کرده است
*برای اینکه مشخص شود منتفعان این کار چه کسانی یا گروهی هستند هنوز خیلی زود است و باید اجازه داد شوک بروزیافته فروکش کند.
*مسلما نظام جمهوری اسلامی از این اقدام ضرر کرده و ضرر اصلی متوجه نظام است و سایه منفی‌ای از پس این ناگفته‌ها، مذاکرات وین را تحت‌تأثیر قرار خواهد داد.
* معتقدم ظریف به‌لحاظ شخصی محبوب‌تر از گذشته شده است. هنوز چیزی مشخص نیست.
* این فایل الزاما نمی‌تواند منجر به حذف ظریف شود و شاید برعکس، فضای استقبال از او بیشتر شد.
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما