۰
تاریخ انتشار
چهارشنبه ۸ ارديبهشت ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۱۲
کد مطلب : ۷۲۰۰۹

املاک خاص را چگونه در سامانه ثبت کنیم؟

املاک خاص را چگونه در سامانه ثبت کنیم؟
به گزارش بیان ما؛ محمود محمودزاده  اظهار کرد: در سامانه املاک و اسکان به صورت ۲۴ ساعته از سه مجرا شامل مرکز تماس تلفنی به شماره ۰۲۱۵۹۱۹۸ همچنین شماره پیامکی ۰۲۱۱۹۳ و پاسخگوی آنلاین، جوابگوی سوالات مردم هستیم. کسانی که مواردشان خاص باشد سوال آنها دریافت و در کمیته مربوطه بررسی می‌شود. بعد از چند ساعت به نتیجه از طریق تلفن به آنها اعلام خواهد شد.
معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه تا دو روز دیگر ثبت نام بر اساس آخرین رقم کد ملی خواهد بود تصریح کرد: روزهای هشتم و نهم اردیبهشت ماه کسانی که آخرین رقم شماره ملی آنها صفر باشد مجاز به ثبت نام هستند. از روز دهم اریبهشت تا ۱۹ خردادماه تمامی کدهای ملی می توانند اطلاعات خود را درج کنند.
به گفته محمودزاده، در چند روز گذشته سرعت و تعداد ثبت نامها بسیار افزایش یافته و به زودی آماری را در این زمینه ارایه می‌کنیم. امکان ویرایش هم فراهم شده و مشکل خاصی نیست. حدود ۱۰ فیلم آموزشی هم تهیه شده که مراحل مختلف درج اطلاعات را توضیح می‌دهد.
محمودزاده در پاسخ به این سوال که آیا ممکن است زمان دو ماهه ثبت نام تمدید شود گفت: در ماده ۵۲ مکرر قانون مالیاتهای مستقیم دو ماه زمان برای درج اطلاعات پیش بینی شده و تمدید لحاظ نشده است. اما ممکن است اگر لازم باشد با مراکز ذی ربط هماهنگی و زمان بیشتری داده شود. البته ثبت نام، کار زمانبر و سختی نیست و هموطنان در چند دقیقه می‌توانند انجام دهند.
وی افزود: با توجه به اینکه مراحل بعدی فرآیند اجرای ماده ۵۲ قانون مالیاتهای مستقیم وابسته به مرحله قبل است هر تعللی در هر بخش می‌تواند منجر به کند شدن فرآیند شود.
معاون وزیر راه و شهرسازی، مالکان و ساکنان تمامی املاک اعم از سنددار و فاقد سند را مکلف به ثبت اطلاعات سکونتی دانست و گفت: در واحدهای سنددار کد شناسه سند باید درج شود. برای واحدهای قولنامه‌ای، مسکن مهر، تعاونی‌ساز یا خانه‌هایی که در رهن بانک است نیز فضا و امکان درج پیش‌بینی شده است.
به گفته محمودزاده، در روزهای اخیر اقداماتی در جهت سهولت ثبت نام هموطنان در سامانه املاک و اسکان صورت گرفت. با توجه به اطلاع‌رسانی در رسانه‌ها و فیلمهای متعدد آموزشی به ابهامات و سوالات پاسخ داده می‌شود.
 
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما