۰
تاریخ انتشار
پنجشنبه ۹ ارديبهشت ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۳۸
کد مطلب : ۷۲۰۸۷

تنها‌ترین مرد تاریخ درگذشت

تنها‌ترین مرد تاریخ درگذشت
به گزارش بیان ما، به نقل از ناسا، فضانورد مایکل کالینز (Michael Collins) خلبان واحد فرماندهی آپولو ۱۱ درگذشت.
استیو جورچیک سرپرست ناسا، در بیانیه‌ای در مورد درگذشت مایکل کالینز نوشت: "امروز ملت، فضانورد مایکل کالینز، یک پیشگام واقعی و مدافع مادام العمر خود برای اکتشاف را از دست داد. به عنوان خلبان واحد فرماندهی آپولو ۱۱، در حالی که همکارانش برای اولین بار روی ماه قدم می‌زدند، او در آپولو ۱۱ تنها بود و به همین خاطر برخی او را "تنها‌ترین مرد تاریخ" می‌نامیدند، او به ملت ما کمک کرد تا یک نقطه عطف تعیین کننده به دست آورد. همچنین او در برنامه جوزا و به عنوان خلبان نیروی هوایی خود را اثبات کرده بود. "
سرپرست ناسا گفت: "مایکل همچنان مشوق خستگی ناپذیر فضا بود. کاوش یک انتخاب نیست، در واقع یک ضرورت است. آنچه ارزش ثبت را دارد این است که ما زمینی‌ها چه نوع تمدنی را ایجاد کردیم و آیا به قسمت‌های دیگر کهکشان رفتیم یا نه؟! "
مایکل کالینز خلبان واحد فرماندهی آپولو ۱۱ درگذشت
دستاوردهای مایکل کالینز
استیو جورچیک اظهار کرد: "دستاورد‌هایش، نوشته هایش درباره تجربیات و رهبری او در موزه ملی هوا و فضا کمک کرد تا مردم درباره کار مردان و زنانی که به ملت ما کمک کرده اند، بیشتر آشنا شوند. بدون شک او از نسل جدیدی از دانشمندان، مهندسان، خلبانان آزمایش و فضانوردان الهام گرفته است."
سرپرست ناسا گفت: "ناسا در غم از دست دادن این خلبان و فضانورد برجسته، به سوگ نشسته است. چه کار او در پشت صحنه باشد و چه در معرض دید، میراث او همیشه به عنوان یکی از رهبرانی خواهد بود که اولین قدم‌های آمریکا را در کیهان برداشته است؛ و هنگامی که ما به سمت افق‌های دورتر پیش می‌رویم روح او با ما همراه خواهد بود. "
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما