۰
تاریخ انتشار
پنجشنبه ۹ ارديبهشت ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۲۴
کد مطلب : ۷۲۱۱۷

روحانی: برای مصرف آب و برق مراعات کنیم/ ظرفیت سد‌ها خالی است

روحانی: برای مصرف آب و برق مراعات کنیم/ ظرفیت سد‌ها خالی است
به گزارش بیان ما : حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهور در مراسم بهره‌برداری از طرح‌های وزارت نیرو، گفت:‌خوشحالم هر هفته به طور منظم شاهد افتتاح‌های مهم هستیم. ارزش افتتاح‌های امروز ۲۶۰۰ میلیارد تومان است.
وی افزود: مسئله آب برای کشور ما بسیار مهم است. وقتی سدی افتتاح می‌شود و یا یک مرکز شیرین‌سازی کار خودش را آغاز می‌کند و یا کیفیت آب با تصفیه خانه بهبود پیدا می‌کند، دستاوری ارزشمندی بدست می‌آید.
رئیس‌جمهور با بیان اینکه همه ما امسال باید بیش از سال‌های گذشته برای مصرف آب و برق مراعات کنیم، اظهار داشت: به هرحال سد‌های ما مثل پارسال نیست. ظرفیت سد‌های ما امروز خالی است. در بخش برق، برق‌هایی که برق‌آبی هستند امسال دچار مشکلاتی می‌شوند.
روحانی گفت: قبل از دولت یازدهم در بسیاری فراورده‌ها ما وارد کننده بودیم، در گازوئیل، و بنزین و حتی گاز را در فصل زمان وارد می‌کردیم. به اندازه مورد نیاز نداشتیم، اما امروز صادر کننده همه این‌ها هستیم. توانستیم با شرایط جدید و تحولاتی که در کشور ایجاد شد، با اقدامات ارزشمندی که شرکت‌های دولتی و خصوصی انجام دادند به اهداف مهمی دست یابیم. همه اینا در سایه برجام بود. برجام توانست درآمد‌هایی را در اختیار ما قرار دهد، قبل از برجام برجام در نفت یک میلیون صادر می‌شد و قرا بود هر ۶ ماه ۲۰ درصد از ان کاهش پیدا کند، اما این نفت یک میلیونی بعد از برجام به دو میلیون و ۶۰۰ هزار بشکه در روز رسید. درآمد آن به صندوق توسعه رفت و از آنجا برای طرح‌های بسیار مهم هزینه شد.
این خبر در حال تکمیل است ...
منبع: تسنيم

 
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما