۰
تاریخ انتشار
جمعه ۱۰ ارديبهشت ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۲۹
کد مطلب : ۷۲۱۷۴

پیش بینی قیمت ۸۰ دلاری برای نفت در آینده

پیش بینی قیمت ۸۰ دلاری برای نفت در آینده
به گزارش بیان ما، بانک سرمایه‌گذاری گلدمن ساچز انتظار دارد تقاضای جهانی برای نفت جهش بزرگی طی 6 ماهه آینده داشته باشد. این بانک همچنان پیش‌بینی خوشبینانه خود را از قیمت نفت برای فصل تابستان حفظ کرده است.

 گلدمن ساچز طی یادداشتی به مشتریانش اعلام کرد تقاضای بالاتر برای سفر و تسریع واکسیناسیون در اروپا باعث یک جهش بزرگ در تقاضای نفت خواهد شد، یعنی 5.2 میلیون بشکه در روز افزایش طی 6 ماه آینده.
 این بانک سرمایه‌گذاری همچنان قیمت نفت را برای فصل تابستان 80 دلار در هر بشکه پیش‌بینی می‌کند. گلدمن عقیده دارد عرضه نفت نمی‌تواند بامیزان بالای افزایش تقاضا همراهی کند و باعث افزایش قیمت می‌شود.
این بانک سرمایه‌گذاری در ابتدای ماه جاری هم یک پیش‌بینی خوشبینانه دیگر انجام داد و اعلام کرد افزایش شدید تقاضا باعث می‌شود ائتلاف اوپک پلاس 2 میلیون بشکه در روز تولید خود را در سه ماهه سوم سال جاری میلادی افزایش دهد و این افزایش تولید علاوه بر 2 میلیون بشکه در روزی خواهد بود که این ائتلاف قرار است بین ماه‌های مه و جولای بر تولید خود بیفزاید.
 گلدمن در آغاز ماه مارس انتظار داشت قیمت نفت خام برنت در سه ماهه سوم سال جاری میلادی به 80 دلار در هر بشکه برسد یعنی 5 دلار افزایش نسبت به پیش‌بینی قبلی که دو هفته قبل از آن منتشر شده بود.
 پس از کاهش قیمت نفت در اواسط ماه مارس، گلدمن اعلام کرد این یک فرصت برای خرید نفت بوده و همچنان بر روی پیش‌بینی خود از نفت 80 دلاری در تابستان تاکید کرد.
منبع: تسنیم
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما