۰
تاریخ انتشار
جمعه ۱۰ ارديبهشت ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۱۴
کد مطلب : ۷۲۲۰۰

تصو‌یب طرح احداث راه‌آهن شلمچه-بصره در هیات دولت عراق‌

تصو‌یب طرح احداث راه‌آهن شلمچه-بصره در هیات دولت عراق‌
به گزارش بیان ما؛  خیرالله خادمی  درباره آخرین وضعیت پروژه راه‌آهن شلمچه - بصره اظهار داشت: اتصال شبکه ریلی ما به کشور همسایه عراق و تکمیل خط‌آهن شلمچه - بصره یکی از برنامه‌های استراتژیک کشور است و در توسعه شبکه ریلی کشور پیش‌بینی شده است.

* اتصال شبکه ریلی ایران به بندر لاذقیه سوریه و‌ دریای مدیترانه

وی در تشریح مزایای این خط‌ ریلی تصریح کرد‌: خط‌آهن شلمچه-بصره فواید زیادی در حوزه ترانزیت برای کشورمان دارد همچنین در حوزه ترانزیت بار از شرق به غرب و بالعکس نیز مزایای ویژه‌ای دارد و مبادلات کالا بین ایران و عراق را تسهیل می‌کند.

معاون وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: با تکمیل خط‌آهن شلمچه-بصره‌ ما یک کریدور ترانز‌یتی ریلی شرقی - غربی خواهیم داشت که از کشور جمهوری اسلامی ایران عبور می‌کند و تا کرانه‌های دریای مدیترانه می‌رود یعنی پس از عبور از عراق به سوریه و بندر لاذقیه می‌رسد که می‌تواند مزایای زیادی برای کشور ایجاد کند.

خادمی اظهار داشت: طول این حلقه مفقوده از شلمچه تا بصره‌، بسیار کم است ما اغلب برای اتصال به شبکه ریلی کشورهای دیگر، باید صدها کیلومتر خط آهن کار بسازیم اما برای اتصال ریلی شلمچه تا بصره بین ‌34 تا 35 کیلومتر ‌خط آهن باقی مانده است‌.

* تصو‌یب طرح احداث راه‌آهن شلمچه-بصره در هیات دولت عراق‌

وی اظهار داشت: ‌ما خط آهنِ خود را تا نقطه صفر مرزی رسانده‌ایم و حتی از خرمشهر تا شلمچه هم ریل کشیده‌ایم و در بارانداز شلمچه، مسیر ریلی داریم، کشور عراق هم در بصره ایستگاه راه‌‌آهن و خط‌آهن دارد و فاصله بین بصره تا نقطه صفر مرزی ما (شلمچه) حدود 35 کیلومتر است.

مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور افزود:‌ ما از گذشته به دنبال اتصال شلمچه به بصره از طریق راه‌آهن بودیم، از سنوات گذشته پیگیری‌هایی در این باره داشتیم خصوصاً در سفر رئیس جمهور ایران به عراق، احداث این خط‌آهن به صورت کتبی مصوب‌ شد.

خادمی گفت:‌ در پیگیری‌های بعدی مشخص شد یکی از گره‌هایی که ما داریم که اجازه نمی‌دهد کار پیش برود، این است که اجرای این پرو‌ژه در هیأت دولت کشور عراق و در کمیسیون‌های مختلف کشور عراق‌ مصوب نشده است؛ ‌وقتی ما به وزارت حمل و نقل عراق یا وزارت خارجه عراق مراجعه می‌کردیم، همگی‌ به صورت مشخص اعلام می‌کردند که این موضوع باید در دولت عراق مصوب شود و به صورت قانونی درآید تا بتوانیم زمین را تحویل سرمایه‌گذار ایرانی بدهیم.

معاون وزیر راه و شهرسازی عنوان کرد: در سفری که در زمستان 99 وزیر راه و شهرسازی، مدیرعامل راه‌آهن، اینجانب و نماینده شرکت سرمایه‌‌گذار ایرانی ‌به کشور عراق داشتیم در آنجا ملاقاتی با نخست‌وزیر عراق انجام شد و یکی از درخواست‌های مشخص ما این بود که احداث این مسیر ریلی در هیأت دولت عراق مصوب شود که نخست‌وزیر عراق وعده پیگیری سریع داد.

وی افزود: نخست‌وزیر عراق در این حوزه واقعا پیگیری فوری داشت و به تازگی این خط آهن در هیأت دولت کشور عراق تصویب شد.

* زمین در شلمچه تحویل سرمایه‌گذار خط‌آهن شلمچه-بصره شد

مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور گفت: در این راستا ما باید از این به بعد مجدانه پیگیری کنیم تا زمین مورد نظر برای احداث این 35 کیلومتر خط ریلی در اختیار سرمایه‌گذار ایرانی قرار گیرد و ‌پروژه شروع شود.

خادمی اظهار داشت: مراحل قرارداد سرمایه‌گذاری و تفاهم‌نامه در این حوزه با سرمایه‌گذار مبادله شده است و در مراحل آخر برای امضا در وزارت راه و شهرسازی قرار دارد، ما زمین را در شلمچه تحویل سرمایه‌گذار داده‌ایم و سرمایه‌گذار آماده عملیات اجرایی و وارد شدن به خاک عراق برای اجرای این خط آهن است.

وی گفت: شرکت سرمایه‌گذار 100 درصد سرمایه‌گذاری احداث خط ریلی را برعهده دارد و از محل عواید این مسیر ریلی در ترانزیت، بازگشت سرمایه انجام خواهد شد.

* احداث پل بازشونده ریلی روی شط‌ العرب‌ با دانش و توان ایرانی

مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور اظهار کرد: مسیر این خط ریلی برای احداث مشکل چندانی ندارد اما یک پل بر روی شط‌العرب در عراق باید احداث شود که پل بازشونده است، ای پل سازه بزرگی است و قرار است کشتی‌ها هم بتوانند از زیر این پول عبور کنند بنابراین باید پل بازشونده باشد که این موضوع براساس درخواست کشور عراق است.

وی درباره نحوه ساخت پل اظهار کرد: این پل کاملا با توان متخصصان داخلی‌ سا‌خته می‌شود، مهندسان مشاور در حال طراحی و بررسی ساخت پل هستند، ما از نظر دانش و توانایی ساخت این پل هیچ مشکلی نداریم و تکنولوژی ساخت پل را داریم البته ممکن است به جک‌های خاصی نیاز داشته باشیم که از تولیدکنندگان خاص تأمین می‌شود اما از نظر مطالعه و اجرای ساخت پل هیچ مشکلی نداریم، برای برخی تجهیزات قسمت بازشونده پل ممکن است از خارج قطعاتی را وارد کنیم.

* رقم قرارداد شرکت سرمایه‌گذار‌ خط‌آهن شلمچه-بصره 100 میلیون یورو

‌معاون وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: برای رقم سرمایه‌گذاری باید وارد جزئیات بیشتری از این پروژه شویم، رقم قرارداد شرکت سرمایه‌گذار‌ 100 میلیون یورو عنوان کرد که به قیمت امروز کمتر از 2500 میلیارد تومان خواهد بود.
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما