۰
تاریخ انتشار
جمعه ۱۰ ارديبهشت ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۳۲
کد مطلب : ۷۲۲۱۳

خداحافظی از فوتبال به خاطر یک تمسخر شرم آور

خداحافظی از فوتبال به خاطر یک تمسخر شرم آور
به گزارش بیان ما؛ در شبکه های اجتماعی ادعا شده که جاناتان تیفونی، کاپیتان باشگاه اسکاتلندی استهوسمیر در بین دو نیمه بازی روز گذشته برابر آلبیون دست به یک اقدام ناشایست زده و با سوژه ای عجیب دیوید کاکس، بازیکن حریف را مورد تمسخر قرار داده است.
 
دیوید کاکس پیش از این از اقدام به خودکشی جان سالم به در برده بود و حالا ادعا می کند که بازیکن حریف در جریان بازی دیشب آرزو کرده که ای کاش این خودکشی موجب مرگ او می شده است.
 
کاکس در فیس بوک خود در این باره گفت: "  من امشب بازی نمی کردم و نیمکت نشین بودم. در این بین یکی از بازیکنان حریف در یک درگیری به من گفت که باید اقدام به خودکشی را درست انجام می‌دادم. به خودم قول داده بودم که اگر این اتفاق رخ دهد فوتبال را کنار بگذارم. فوتبال برای من به صورت کامل تمام شده است.
 

 
 
برخی افراد شاید فکر کننند که این یک مسئله بزرگ نیست اما من دیگر از شنیدن این حرف ها خسته شده ام. من سعی کردم در این باره با داوران صحبت کنم اما آنها نخواستند گوش دهند چراکه چیزی از این حرف ها نشنیده بودند. ما همواره در فوتبال پیرامون نژادپرستی و اینگونه اتفاقات صحبت می‌کنیم اما تا زمانی که چیزی به گوش کسی نرسد، هیچ کاری از عهده کسی بر نمی آید.
 
بنابراین من قصد دارم کاری انجام دهم و آن این است که فوتبال را کنار بگذارم. مسئله خودکشی دلیلی نبود که به خاطر آن به فوتبال برنگردم. من در ژانویه این کار را انجام دادم اما حالا دیگر کارم تمام شده است. از آنجا که من یا مجبور می شوم به بازی ادامه بدهم یا نه به خاطر چنین مسئله ای با کسی کتک کاری کنم، در آخر خودم بد می شوم.
 
هنگامی که بازیکن حریف را در مورد این مسئله صدا کردند او می دانست که چه کاری انجام داده اما آن را انکار کرد. در واقع باید بگویم هیچ کاری در این مورد انجام نمی‌شود و نخواهد شد بنابراین باید بگویم کار من در فوتبال تمام شده است؛ کفش هایم را برای همیشه آویزان می خواهم."
 
 

 
 
همچنین گفتنی است که باشگاه آلبیون نیز نسبت به این مسئله واکنش نشان داد و اعلام کرد که از بازیکن خود حمایت کامل را انجام خواهد داد. این باشگاه در بیانیه ای اعلام کرد: " سلامتی و ایمنی افراد حاضر در باشگاه آلبیون برای ما از اهمیت فوق العاده ای برخوردار است. فوتبال مکانی برای همه است و ما معتقدیم که باید بدون ترس و تعصب از آن لذت برد. ما از یک حادثه و ادعایی که در مسابقه عصر اتفاق افتاده مطلع هستیم و با دیوید کاکس در تماس بوده ایم تا پشتیبانی بی قید و شرط خود را به او اعلام کنیم."
 
این در حالی است که باشگاه حریف نیز بیکار ننشسته و اعلام کرده با وجود این که ممکن است در یک مسابقه حرف‌های زیادی مطرح شود اما این ادعا به قدری جدی است که آنها را واداشته تا در رابطه با آن تحقیقات مورد نظر را انجام دهند.
 
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما