۰
تاریخ انتشار
جمعه ۱۰ ارديبهشت ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۴۰
کد مطلب : ۷۲۲۳۵

توزیع 10هزار تن روغن بیش از نیاز تهران

توزیع 10هزار تن روغن بیش از نیاز تهران
 به گزارش بیان مایدالله صادقی، درباره مسائل مطرح شده در جلسه اخیر ستاد تنظیم بازار استان تهران اظهار کرد: براساس مصوبات ستاد تنظیم بازار، ماهانه ۱۲۰ هزار تن روغن مصرف خانوار در کشور تولید و توزیع می‌شود که سهم استان تهران ۱۹ هزار تن است.  در فروردین ماه سال جاری حدود ۲۹ هزار تن انواع روغن مصرف خانوار و صنف و صنعت در استان تهران توزیع شده است و همین مقدار نیز برای اردیبهشت ماه عرضه می‌شود.
وی افزود: روغن مصرف خانوار با قیمت‌های مصوب از طریق سازمان میادین میوه و تره‌بار و فروشگاه‌های زنجیره‌ای و صنوف عمده و خرده فروشی عرضه می‌شود.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران با اشاره به فعالیت پنج کارخانه بزرگ تولید روغن در استان تهران، تصریح کرد: این پنج کارخانه علاوه برتامین بخشی از نیازهای کشور،عرضه روغن مورد نیاز استان را برعهده دارند. روند تولید این واحدها درحال حاضر مطلوب است. صادقی از کاهش قیمت میوه و صیفی، موز و تخم‌مرغ و روغن خانوار و افزایش قیمت مصنوعات فولادی، خرمای مضافتی و جوجه یک روزه خبر داد.
گفتنی است که سال گذشته بازار روغن بارها با تلاطم، کمبود و افزایش قیمت مواجه شد؛ تا جایی که به تشکیل صف‌های طولانی و حواشی دیگر از جمله دریافت کارت ملی برای ارائه روغن در برخی فروشگاه‌ها منجر شد. در آخرین روزهای سال گذشته قیمت روغن مایع و جامد بین ۸۰ تا ۱۴۶ درصد نسبت به قبل افزایش داشته است. همچنین در فروردین ماه بالاترین افزایش قیمت نسبت به پارسال به گروه «روغن و چربی‌ها» با 109 و سه دهم درصد اختصاص دارد. این در حالی است که دانه روغنی از جمله پنج قلم دریافت کننده ارز ۴۲۰۰ تومانی است که برای سال جاری هم پرداخت نرخ ارز ترجیحی به آن ادامه خواهد داشت. در این دوره میزان واردات روغن و مواد اولیه آن بالغ بر سه میلیون تن بوده و تا اواسط فروردین بیش از ۳۴۰ هزار تن روغن خام و بالغ بر ۳۵۵ هزار تن دانه های روغنی در گمرک و بنادر دپو شده است. با این حال شواهد حاکی از این است که تامین بازار روغن جامد همچنان با مشکلاتی مواجه است. همچنین بر اساس اعلام سامانه ۱۲۴ قیمت مصوب هر بطری روغن مایع سرخ کردنی ۸۱۰ گرمی ۹۶۵۰ تومان، روغن مایع آفتابگردان ۹۹۰۰ تومان، روغن نیمه جامد چهار و نیم کیلویی ۵۱ هزار تومان و روغن نباتی ۱۶ کیلویی ۱۷۹ هزار و ۵۰۰ تومان است.

 
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما