۰
تاریخ انتشار
شنبه ۱۱ ارديبهشت ۱۴۰۰ ساعت ۰۴:۳۳
کد مطلب : ۷۲۲۳۷

استقلال 1 - الشرطه صفر؛ صعود و یک نفس راحت

استقلال 1 - الشرطه صفر؛ صعود و یک نفس راحت
به گزارش بیان ما؛ استقلال در دیدار پایانی خود در رقابت های لیگ قهرمانان آسیا در مصافی حساس و سرشار از هیجان، به مصاف الشرطه رفت. شاگردان مجیدی برای صعود به مرحله بعد، تنها به کسب پیروزی نیاز داشتند که در نهایت به لطف تک گل دقایق ابتدایی شیخ دیاباته موفق به شکست حریف عراقی خود شدند و راهی مرحله بعد شدند.
در این بازی استقلال بازی را هجومی و خطرناک آغاز کرد. در همان دقیقه دوم داریوش شجاعیان یک موقعیت خوب را به دست آورد ولی در شرایطی که می توانست شوت بزند، ترجیح داد توپش را به رضاوند بدهد که این توپ به راحتی از دست رفت. دقایقی بعد نیز دیاباته موقعیت خوبی را به دست آورد که این فرصت تک به تک را از دست داد. 
حملات استقلال در دقیقه 14 به بار نشست. حرکت بسیار خوب قایدی و میلیچ موجب سرنگونی مدافع کروات استقلال درون محوطه جریمه شد که داور یک پنالتی را به سود استقلال اعلام کرد و دیاباته آن را به گل تبدیل کرد. دقایقی بعد قایدی درون محوطه جریمه سرنگون شد که دیاباته این موقعیت را از دست داد و باسل پنالتی او را مهار کرد.
در ادامه الشرطه در چند صحنه به روی دروازه استقلال خطرناک ظاهر شد که مظاهری در چند صحنه موقعیت های بسیار خوبی را از بازیکنان الشرطه مهار کرد تا نیمه اول با این یک گل به سود آبی پوشان به پایان برسد.
در نیمه دوم نیز بازی بیشتر در میانه میدان دنبال شد و استقلال چند فرصت خوب را به دست آورد که بزرگترین موقعیت نیمه دوم را آرمان رمضانی در مصافی تک به تک از دست داد. در لحظات پایانی بازی الشرطه برای زدن گل تساوی به روی دروازه استقلال فشار آورد که در نهایت این بازی با همان تک گل دیاباته به پایان رسید و شاگردان مجیدی برنده این بازی شدند.
 

بدین ترتیب استقلال با پیروزی مقابل الشرطه 11 امتیازی شد و صعودش را به مرحله یک هشتم نهایی قطعی کرد. آبی پوشان باید در انتظار بازی الدحیل و الاهلی بمانند. در صورت عدم پیروزی الدحیل، آبی پوشان به عنوان تیم نخست راهی مرحله بعد می شوند.
 
بازی از هفته ششم و پایانی رقابت های لیگ قهرمانان آسیا، گروه C؛ جمعه: 10/02/1400 ؛ ساعت: 22:15
استادیوم: الجوهرة شهر جده عربستان/ بدون تماشاگر
داور: سیواکورن پو اودوم (تاییلند)
 
ترکیب استقلال:
رشید مظاهری
محمدحسین مرادمند
عارف غلامی
وریا غفوری (89- سیاوش یزدانی)
مسعود ریگی
هروویه میلیچ
مهدی مهدی‌پور
دایوش شجاعیان (56- سعید مهری)

مهدی قایدی (84- آرمان رمضانی)
آرش رضاوند (56- بابک مرادی)

شیخ دیاباته (46- ارسلان مطهری)
 
سرمربی: فرهاد مجیدی
 
ترکیب الشرطه:
احمد باسل
کرار عامر
سعد ناطق
فهد یوسف
امجد عطوان (83- عمار فلاح)
مازن فیاض (72- جاسم محمد)
خضر علی
محمد قاسم
حسام کاظم
سعد عبدالامیر
محمد داوود

 
سرمربی: الکساندر ایلیچ
 
کارت زرد:
خضر علی (19) مازن فیاض (21) محمد قاسم (84) سعد ناطق (88)
 
شرح گل: 
استقلال یک – الشرطه صفر (دقیقه 14: شیخ دیاباته): پاس در عمق عالی قایدی به میلیچ رسید که مدافع کروات آبی پوشان توسط کرار عامر درون محوطه جریمه سرنگون شد و داور مسابقه یک خطای پنالتی به سود استقلال اعلام کرد. شیخ دیاباته پشت این ضربه پنالتی قرار گرفت و آن را وارد دروازه کرد.
 

 
لحظات حساس:
دقیقه 2: حرکت خوب تیمی میلیچ و قایدی از سمت چپ و توپی که به شجاعیان رسید در حالیکه توپ روی پای تخصصی این بازیکن بود و شجاعیان می توانست خودش دروازه را با یک شوت تهدید کند، در یک موقعیت بد به رضاوند پاس داد که توپ از دست رفت.
دقیقه 7: اشتباه مدافعان الشرطه و فرصت بسیار خوبی که درون محوطه جریمه به دیاباته رسید و شوت این بازیکن با اختلاف بسیار کم از کنار دروازه به بیرون رفت.
دقیقه 7: بلافاصله پس از فرصتی که دیاباته از دست داد، الشرطه به سمت دروازه استقلال حمله برد که شوت مازن فیاض را رشید مظاهری به زیبایی مهار کرد.
دقیقه 11: فرصت بسیار خوب برای الشرطه پیش آمد که ضربه محمد داوود در موقعیت تک به تک را رشید مظاهری به سختی مهار کرد و توپ برگشت نیز توسط فهد یوسف زده شد که با فاصله بسیار کم از کنار دروازه به بیرون رفت.
دقیقه 17: داریوش شجاعیان پشت محوطه جریمه صاحب فرصت شد که شوت محکم و دیدنی این بازیکن را احمد باسل به سختی مهار و راهی کرنر کرد تا یک فرصت بسیار خوب از دست برود.
دقیقه 21: پاس در عمق و زیبای هروویه میلیچ با استفاده از غفلت بازیکنان الشرطه به مهدی قایدی رسید که باشوی کوچک توسط خضر علی سرنگون شد و داور تاییلندی نیز یک ضربه پنالتی به سود استقلال اعلام کرد که دیاباته این پنالتی را از دست داد و احمد باسل گلر الشرطه آن را مهار کرد.
دقیقه 39: فرصت خوب برای الشرطه اما دخالت به موقع وریا مانع از گلزنی تیم عراقی شد.
دقیقه 45: فرصت خوبی برای الشرطه شکل گرفت که شوت امجد عطوان از پشت محوطه جریمه را رشید مظاهری به خوبی مهار کرد
 

 
دقیقه 65: حرکت فوق العاده قایدی از سمت چپ و پاس در عمق او به میلیچ یک فرصت بسیار خوب را برای آبی پوشان فراهم کرد که پاس بسیار خوب میلیچ به قایدی رسید و شوت محکم مهاجم جوان استقلال را احمد باسل گلر الشرطه راهی کرنر کرد تا این فرصت بسیار خوب از دست برود.پ
دقیقه 69: کرنر ارسالی مهدی پور به روی دروازه با ضربه سر محمدحسین مرادمند همراه شد که توپ او پس از برخورد به زمین در دستان احمد باسل آرام گرفت.
دقیقه 85: آرمان رمضانی در بدو ورود صاحب یک فرصت فوق العاده و تک به تک شد که شوت به مرکز دروازه زده شد و احمد باسل گلر الشرطه آن را مهار کرد.
 
در حاشیه:
* فرشید اسماعیلی در ترکیب اصلی استقلال قرار نگرفت ولی نام او در لیست آبی پوشان حضور دارد.
* فرهاد مجیدی پر شور و حرارت از کنار زمین شاگردانش را هدایت می کند.
* شیخ دیاباته که مصدومیتی از قبل داشت، بین دو نیمه و برای جلوگیری از تشدید آسیب دیدگی اش تعویض شد.
* سیاوش یزدانی که در بازی های گذشته مدافع اصلی آبی پوشان بود، در این مسابقه کار را از روی نیمکت آغاز کرد.
* بابک مرادی که برای دومین بار در این رقابت ها به میدان رفت، جایگزین رضاوند شد. دستورات تاکتیکی مجیدی به او قابل شنیدن بود که از مرادی درخواست می کرد بالا بازی کند.
* استقلال در این بازی صاحب دو ضربه پنالتی شد که توپ اول را دیاباته به گل تبدیل کرد و خودش دومی را از دست داد. اتفاقی که امسال و در بازی با گل گهر نیز برای آبی پوشان رخ داده بود.
* بازیکنان الشرطه پس از اعلام خطای پنالتی دوم توسط سیواکورن پو اودوم داور تاییلندی به شدت نسبت به تصمیم او معترض بودند که در این میان مازن فیاض نیز یک کارت زرد گرفت.
 
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما