۰
تاریخ انتشار
شنبه ۱۱ ارديبهشت ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۲۲
کد مطلب : ۷۲۲۸۶
کاخ سفید:

می توانیم با روسیه درباره ایران همکاری کنیم

می توانیم با روسیه درباره ایران همکاری کنیم
به گزارش بیان ما؛ جن ساکی سخنگوی کاخ سفید در پاسخ به پرسشی درباره اینکه موضوعات مورد بحث در نشست احتمالی رؤسای جمهور آمریکا و روسیه چه خواهد بود، گفت: زمانی که تاریخ این نشست را تعیین کنیم، درباره دستور کار آن صحبت خواهیم کرد حال آنکه اکنون در آن جایگاه نیستیم.
وی ادامه داد: اما تمرکز ما اطمینان یافتن از این موضوع است که روی رابطه‌ای باثبات تر و قابل پیش بینی تر کار کنیم و اینکه دغدغه‌هایمان ازجمله درباره بازداشت «الکسی ناوالنی» منتقد روس و افزایش حضور نظامی روسیه در مرز اوکراین را مطرح کنیم.
ساکی همچنین مدعی شد: حوزه‌های همکاری در زمینه خلع سلاح هم وجود دارد که شامل تلاش‌های دیپلماتیک درباره ایران در چارچوب ۱+۵ می‌شود.
این در حالی است که با خروج یک جانبه آمریکا از برجام، دیگر دست کم تا زمان احیای توافق، گروهی به نام ۱+۵ وجود ندارد.
در حال حاضر، مذاکرات وین در چارچوب ۱+۴ (روسیه، چین، فرانسه، انگلیس و آلمان) پیش می‌رود و ایران هیچ گونه مذاکره مستقیمی با آمریکا ندارد حال آنکه هیأت آمریکایی نیز در وین حضور دارد.
ایران می‌گوید آمریکا باید تمام تحریم‌ها علیه این کشور را لغو کند و به توافق هسته‌ای بازگردد و تنها بعد از راستی آزمایی وعده‌های واشنگتن است که تهران هم تعهدات برجامی خود را به طور کامل انجام خواهد داد.
 
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما