۰
تاریخ انتشار
شنبه ۱۱ ارديبهشت ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۳۰
کد مطلب : ۷۲۳۷۴

باز بودن مرزهای تجاری با افغانستان/تست کرونا انجام شود

باز بودن مرزهای تجاری با افغانستان/تست کرونا انجام شود
به گزارش بیان ما
محمدصادق معتمدیان در جلسه ستاد پیشگیری و مقابله با ویروس کرونای خراسان رضوی که در استانداری برگزار شد، بیان کرد: در خراسان رضوی علی‌رغم جمعیت زیاد، ترددهای متعدد و گشایش‌های استانی، ویروس کرونا با تلاش همه کادر بهداشت و درمان و مدیران استانی مدیریت شده و امیدوارم در روزهای آینده نیز شاهد سیر نزولی آن باشیم.
استاندار خراسان رضوی ضمن قدردانی از دانشگاه علوم پزشکی مشهد برای افزایش تست‌های پی سی آر گفت: باید مدت پاسخگویی تست‌ها در حداقل زمان اتفاق بیفتد.
وی بر ضرورت انجام تست کرونا در مرز افغانستان تاکید کرد و افزود: علی‌رغم اینکه از دیروز شاهد بسته شدن مرزهای مسافری با کشور افغانستان بودیم، اما مرزهای تجاری همچنان فعال است، لذا باید در تایباد مکانی به عنوان مرکز قرنطینه برای شرایط ضروری تعبیه شود.
معتمدیان ضمن اشاره بر لزوم برخورد با دستگاه‌هایی که پروتکل‌های بهداشتی در آنها رعایت نمی‌شود، خاطرنشان کرد: در چند روز اخیر بازرسی‌های خوبی از اصناف صورت گرفته است، اما این میزان کفایت نکرده و به سازماندهی و بازنگری نیاز است.
استاندار خراسان رضوی بیان کرد: از دانشگاه علوم پزشکی که فاز اول واکسیناسیون را پشت سر گذاشت قدردانی می‌کنیم اما برای انجام مرحله دوم به واکسن بیشتری نیاز است.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، وی گفت: با توجه به ابلاغیه ستاد کل نیروهای مسلح باید تدابیر و هماهنگی‌هایی جهت ممانعت و جلوگیری از ترددهای غیرمجاز در نوار مرزی اتخاذ شود.
انتهای پیام
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما