۰
تاریخ انتشار
شنبه ۱۱ ارديبهشت ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۰۰
کد مطلب : ۷۲۳۹۴

عراقچی: هنوز در برخی موارد اختلاف وجود دارد/ نگارش متن در برخی حوزه‌ها آغاز شده است

عراقچی: هنوز در برخی موارد اختلاف وجود دارد/ نگارش متن در برخی حوزه‌ها آغاز شده است
به گزارش بیان ما ، سید عباس عراقچی معاون سیاسی وزیر امور خارجه و مذاکره‌کننده ارشد جمهوری اسلامی ایران ساعاتی پس از پایان نشست کمیسیون مشترک برجام در وین اعلام کرد که طرف‌های مذاکره‌کننده در بسیاری از موارد به نقاط اشتراک رسیده‌اند اما هنوز اختلافاتی نیز در برخی موارد وجود دارد.
عراقچی در خصوص نشست امروز ایران و کشورهای 1+4 در وین گفت: این دور از رایزنی‌ها، دور سوم مذاکرات در وین بود که انجام شد. امروز ( شنبه) تصمیم گرفتیم توقفی برای جمع بندی درباره بحث های صورت گرفته در پایتخت ها بدهیم. مذاکرات در سطوح و قالب های مختلف برگزار شده و بسیار فشرده بود.
وی افزود: می‌توانم بگویم که مباحث هم در حوزه‌های مورد اختلاف و هم در حوزه‌های مورد توافق به یک پختگی رسیده است. بحث ها روشن تر،  فاصله ها دقیق تر و اختلاف ها شفاف‌تر شده است. ما هم در حوزه هسته ای و هم در حوزه  تحریم ها نکات ریز فنی و جزئیاتی داریم که باید بر روی آنها بحث و بررسی صورت بگیرد. در بسیاری از موارد نقاط مشترک و در برخی موارد نقاط اختلاف وجود دارد. در نتیجه رایزنی‌های انجام گرفته  نقاط اختلاف روشن تر شده است .
مذاکره‌کننده ارشد کشورمان در ادامه اظهار داشت: در برخی حوزه ها وارد نگارش متن شدیم و این جایی است که کار خیلی آهسته صورت می گیرد. کار روی متن دقت خود را می‌طلبد و با توجه به اینکه برخی موضوعات کماکان مورد اختلاف است کار به آهستگی پیش می رود. در عین حال روند رو به جلو است اگرچه آهسته است.
بیشتر بخوانید
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما