۰
تاریخ انتشار
سه شنبه ۱۴ ارديبهشت ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۵۳
کد مطلب : ۷۲۶۶۰
بشار اسد:

در شرایط جنگ، کار و تولید دفاع از میهن است

در شرایط جنگ، کار و تولید دفاع از میهن است
به گزارش بیان ما؛ «بشار اسد» رئیس جمهور سوریه امروز از تعدادی از تأسیسات و کارخانه‌ها در شهر صنعتی حسیاء در حمص بازدید کرد.

به گزارش خبرگزاری رسمی سوریه (سانا)، برخی از این کارخانه‌ها در شرایط دشوار در طول جنگ تحمیلی علیه سوریه تأسیس شده و در حمایت از اقتصاد ملی و تأمین بخش مهمی از نیاز‌های بازار سوریه در زمینه‌های مختلف نقش داشته است.

بشار اسد در این بازدید با کارگران، تکنسین‌ها و صاحبان کارخانه‌ها ملاقات کرد و در مورد روند تولید، نیاز‌های آن و راه‌های حمایت از این روند با آن‌ها گفتگو و تأکید کرد که افزایش تولید مهمترین هدف برای پیشرفت اقتصاد و بهره‌گیری از ظرفیت‌های انسانی و فنی موجود است.

رئیس جمهور سوریه همچنین گفت: کشوری که تولید نمی‌کند، کشور مستقلی نیست و کار در شرایط جنگ علاوه بر اینکه افتخار و اخلاق است، دفاع از میهن نیز شمرده می‌شود.
بشار اسد: کار و تولید در شرایط جنگ، دفاع از میهن است
حمص از نظر جغرافیایی بزرگترین استان سوریه است و با بیش از ۴۲ هزار کیلومتر مربع، ۲۲ درصد از خاک سوریه را دربرگرفته و پس از استان‌های دمشق و حلب سومین شهر بزرگ سوریه از نظر جمعیت است و از همین رو اولین هدف گروه‌های مسلح از ابتدای بحران سوریه باشد.

حمص در مرکز سوریه واقع است و از شمال به حماه و از غرب به طرطوس و لبنان و از شرق به دیر الزور و رقه و از جنوب به دمشق و از جنوب شرقی به عراق و اردن متصل می‌شود.

ارتش سوریه در اردیبهشت ماه ۱۳۹۳ شمسی با با بازپس گیری حمص و سرکوب گروه‌های تروریستی هدف آن‌ها و گردانندگانشان در تجزیه و سپس محاصره دمشق و مناطق ساحلی دیگر را ناکام گذاشت.


 
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما