۰
تاریخ انتشار
چهارشنبه ۲۲ ارديبهشت ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۴۴
کد مطلب : ۷۳۳۸۷

۵ دلیل عمده امتناع کودکان از خوردن غذا

۵ دلیل عمده امتناع کودکان از خوردن غذا
به گزارش بیان ما؛ به نقل از  جیل کسل، اینکه کودک شما از خوردن غذا امتناع می‌کند، می‌تواند بسیار استرس زا باشد و چیزی که استرس شما را کاهش می‌دهد، درک دلیل غذا نخوردن کودک است. در ادامه به ۵ دلیل عمده خودداری کودک از صرف غذا اشاره شده است.
یبوست در نوزادان، بی‌حوصلگی به دلیل گزینه‌های غذایی تکراری، درد، روش‌های تغذیه‌ای نامناسب، عدم آمادگی برای خوردن غذا مهمترین دلایل امتناع کودکان از غذاخوردن است.
اینکه کودک شما غذا نمی‌خورد، می‌تواند یک امر موقتی باشد و یا به یک الگوی نگران کننده تبدیل شود. بسیاری از نوزادان در یکی دو سال اول زندگی اشتهای خوبی دارند. آن‌ها با سرعت بالایی رشد کرده و وزنشان افزایش می‌یابد؛ حتی مغز آن‌ها در حال بزرگتر شدن است. همه این رشد و توسعه انرژی می‌برد، در نتیجه نوزادان به طور کلی اشتها و انگیزه طبیعی برای غذا خوردن دارند؛ با این حال گاهی اوقات نوزادان مانند گذشته غذا نمی‌خورند. باید تشخیص دهید که این مرحله موقت است یا الگویی در حال توسعه است.
اکثر نوزادانی که در مرحله خودداری از غذا به طور موقت قرار دارند، به خوردن غذا علاقه نشان می‌دهند و طی یک یا دو وعده به حالت اولیه خود برمی‌گردند، اما اگر کودک شما غذا نمی‌خورد و این روند ادامه پیدا می‌کند، ممکن است به کمک بیشتری نیاز داشته باشد. اگر کودک در حال لاغر شدن یا افزایش وزن نیست و علاقه‌ای به خوردن غذا پیدا نمی‌کند، وقت آن است که به پزشک مراجعه کنید.
 
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما