۰
تاریخ انتشار
يکشنبه ۲ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۱۵
کد مطلب : ۷۴۳۲۹
وزارت اطلاعات:

دستگیری عوامل انفجار سراوان

سه تیم تروریستی متلاشی شد
به گزارش بیان ما؛  وزارت اطلاعات طی اطلاعیه‌ای اعلام کرد: با تلاش سربازان گمنام امام زمان(عج) در سیستان و بلوچستان و آذربایجان غربی، سه تیم تروریستی متلاشی شد و عاملان انفجار تروریستی اول فروردین در سراوان دستگیر شدند.
این انفجار کور تروریستی که در میدان کوزه سراوان رخ داد منجر به شهادت یک نوجوان شانزده‌ساله بلوچ و زخمی شدن چند عابر بی‌گناه شد. عناصر این تیم وابسته به گروهک تروریستی جیش الظلم، آموزش نظامی را در یک کشور خارجی دیده بودند و با هدایت گروهک، اقدام به این جنایت کردند.
از این تیم که به‌دنبال اقدامات تروریستی دیگری بود یک قبضه کلت کمری، شصت کیلو مواد منفجره به‌همراه ریموت کنترل و چاشنی انفجاری، کشف و ضبط شد.
یک تیم دیگر نیز در سیستان و بلوچستان شناسایی و با دستگیری آن‌ها از چند اقدام ایذایی و تروریستی جلوگیری شد. این تیم با هدایت گروهک تروریستی جنایتکار مستقر در اروپا، به‌دنبال اقدامات تروریستی در سطح استان و انفجار وحشیانه در اماکن مذهبی، برای تفرقه‌افکنی و اختلافات مذهبی بود.
از سرکرده شرور این تیم تروریستی که سابقه قاچاق مواد مخدر و قتل دارد دو قبضه کلت کمری، دو قبضه کلاش به‌همراه مقادیری ابزار و مواد ساخت بمب کشف گردید.
همچنین یک تیم مسلح که برای اخاذی و اقدام تروریستی از اقلیم عراق وارد کشور شده بود؛ تحت رصد قرار گرفت و پس از درگیری مسلحانه در منطقه مرزی ارومیه، دو نفر از آن‌ها کشته و یک نفر متواری شد. از این تیم تروریستی، دو قبضه کلاش، نارنجک، مواد انفجاری و مهمات به دست آمد.
وزارت اطلاعات به گروهک‌های تروریستی هشدار می‌دهد هرگونه اقدام علیه امنیت کشور، با واکنش قاطع و مؤثر مواجه خواهد شد. کشور‌هایی که مأمن فعالیت این گروه‌های تروریستی هستند، نیز باید پاسخگوی اقدامات تروریستی آن‌ها باشند.
 
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما